Skip to Content

با تایید شورای جهانی صنایع دستی؛

میبد به عنوان شهر جهانی زیلو معرفی شد


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از ثبت جهانی شهرستان میبد به عنوان شهر جهانی زیلو خبر داد.

سید مصطفی فاطمی در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، با بیان اینکه تاییدیه رئیس شورای جهانی در خصوص ثبت جهانی میبد بعنوان شهر زیلو به دست ما رسیده است، بیان داشت: امروز دوشنبه 5 آذرماه 97 بر اساس اعلام شورای جهانی صنایع دستی، بعد از بررسی های انجام گرفته، شهر میبد به عنوان شهر جهانی زیلو معرفی شد.

وی افزود: بعد از حضور ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی در شهرستان میبد و بازدید از ظرفیت های این شهرستان در زمینه زیلو، منجر به ثبت جهانی این شهرستان به عنوان شهر جهانی زیلو شد.

فاطمی در ادامه از همه کسانی که در ارتباط با ثبت جهانی زیلو فعالیت نموده اند تشکر کرد و اظهار نمود: هنر صنعت زیلو که صنعتی سیار و به عنوان اقتصاد محلی کاملا پویا می باشد، عزم ملی می طلبید تا ثبت جهانی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در پایان اشاره ای به روندی که برای جهانی شدن زیلو طی شد، داشت و گفت: مبحث زیلو پروسه ای است که منحصر به دوره خاصی نبوده و لازم است از زیلوبافان گرفته تا تمام کسانی که به گونه ای در احیا نمودن صنعت زیلو نقش داشته اند، تشکر و قدردانی نمود و دست تک تک آنها را بوسید.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.