Skip to Content

امام جمعه میبد:

میبد باید به تنهایی یک نماینده در مجلس شورای اسلامی داشته باشد


آیت الله اعرافی با تاکید مجدد بر استقلال حوزه انتخابیه میبد، گفت: شهرستان میبد باید به تنهایی یک نماینده در مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه میبد در خطبه های نماز جمعه ۱۶ شهریور این شهر، اظهار داشت: در مورد حوزه های انتخابیه در استان یزد، قرار بر افزودن دو نماینده به مجموع نمایندگان استان بود که این اتفاق افتاد و این به نوعی مطالبه کل مردم استان بود که بعد از سال های سال تحقق یافت.

وی در عین حال اظهار داشت: ولی ما منطقی داریم که بر مبنای آن، نباید شهرهای با فاصله جمعیتی را به شهر بزرگتری اضافه کرد، و این موضوع را برای خودمان نیز نمی گوییم.

وی افزود: به غیر از شهرستان یزد در استان، دو شهرستان با جمعیت بالا وجود دارد و شهرستان‌های دیگر نیز با همه احترام و بزرگی و منزلتی که برایشان قائلیم، جمعیت کمتری دارند، و ترکیب شهری با جمعیت کمتر، با شهری که جمعیت بالاتری دارد، ذاتش بی عدالتی در حق شهرهای کم جمعیت است، چون احتمالش بسیار کم است که این شهرها بتوانند نماینده بومی داشته باشند.

آیت الله اعرافی خاطر نشان کرد: امروز عدالت اقتضاء می کند، که میبد با جمعیتی بالاتر از ۱۰۰ هزار نفر و الحاق ندوشن و تاسیس بخش های جدید و با صنعت و میراث تاریخی عظیمی که دارد، باید به تنهایی یک نماینده در مجلس داشته باشد و این را مردم میبد هم تاکید دارند.

شایان ذکر است این اولین بار نیست که آیت الله اعرافی بر استقلال حوزه انتخابیه میبد تاکید می کنند، و پیش از این در جلسات مختلف از جمله جلسه شورای اداری شهرستان با حضور مسئولین استان نیز بر این مهم را مطالبه نموده و خاطر نشان ساخته بودند: اولویت مهم و مورد مطالبه ما، داشتن نماینده مستقل برای حوزه انتخابیه میبد می باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.