Skip to Content

پاسخ مسئولین میبد در خصوص گلایه های مردمی:

میبد آمادگی«مذاکره برد-برد»برای مرزبندی میبد و اردکان دارد/بی نظمی بیمارستان میبد ناشی از اجرایی نشدن طرح نظام سلامت است/شهربازی میبد توجیه اقتصادی ندارد


فرماندار میبد جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و مردم این شهرستان اظهار کرد: اعتبارات نقدینگی شهر نسبت به سال های 91 و 92 حدود سه برابر بیشتر شده است و این تصمیم، عزم دولت را در راستای مرتفع کردن مشکلات مردم شهر میبد نشان می دهد.


به گزارش میبد خبر، فرماندار میبد در جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و مردم این شهرستان اظهار کرد: اعتبارات نقدینگی شهر نسبت به سال های 91 و 92 حدود سه برابر بیشتر شده و این تصمیم، عزم دولت را در راستای مرتفع کردن مشکلات مردم شهر میبد نشان می دهد.

وی در این جلسه به یکی از حضار در خصوص ناهماهنگی بین ادارت دولتی و حفاری در پیاده رو هایی که چندسالی از بازسازی آنها نمیگذرد گفت: نگاه دستگاه ها نگاه تعامل و همکاری است و در سال جدید پروژه هایی با همکاری به بهره برداری خواهد رسید که گواه این ادعا خواهند بود.

وی پروژه هایی از قبیل روشنایی میدان امام خامنه ای تا پل خورشید را که حدود 6 میلیارد تومان هزینه در بر داشته، نتیجه همکاری دستگاه ها دانست و تصریح کرد:  6 میلیارد تومان هزینه عمرانی یک سال شهر است ولی با تعامل بین دستگاه ها توانستیم این پروژه را شروع کنیم.

 

فلاح با اشاره به وضعیت فرودگاه آموزشی میبد از سنگینی هزینه های این طرح خبر داد و گفت: از آنجایی که این طرح خصوصی است، دولت نمی تواند ورود پیدا کند ولی در رایزنی هایی که با مسئول این پروژه داشتیم قرار شد که اگر این بخش از پس هزینه های طرح برنمی آید با مشارکت بخش های دیگر آن را به پایان برساند.

 

طرح مشکلات مرزبندی شهرستان میبد بحث پرحاشیه ای بود که فرماندار با قاطعیت تمام ادعا کرد، هیچ اتفاقی خاصی مبنی بر تغییر مرزها صورت نگرفته است.

وی در خصوص بحث ندوشن اظهار کرد: حدود 95 درصد سندها را گرفته ایم و جابجایی ها انجام شده است.

فلاح در ادامه از آمادگی مسئولان شهرستان میبد مبنی بر مذاکرات برد- برد، در رابطه با موضوع مرزبندی بین میبد و اردکان خبر داد و اذعان داشت: حاضریم با رعایت سیاست های راهبردی شهر مبنی بر حفظ حق و حقوق شهروندان، با طرف مقابل گفتگو کنیم و برای همیشه این موضوع را خاتمه دهیم.

شهردار میبد نیز در پاسخ بخ سؤالی در خصوص نبود شهربازی در میبد از رایزنی با چند بخش خصوصی تهرانی خبر داد و علت عدم حضور آنها در میبد را نبود توجیه اقتصادی دانست، 

هدایی اظهار داشت: خود شهرداری قصد انجام این طرح در پارک بهاران و غدیر دارد و از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این زمینه دعوت بعمل می آورد.

 

رییس بیمارستان امام جعفر صادق میبد نیز در پاسخ به گلایه در خصوص بی نظمی و بی انضباط در مجموعه بیمارستانی میبد دلیل اصلی این بی انضباطی را اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در شهر دانست و اظهار داشت: این طرح حدود یک میلیارد تومان هزینه عمرانی در بر داشته و با اجرای این طرح، بیمارستان با دگرگونی اساسی مواجه شد و تقریبا تمام بیمارستان درگیر دستکاری شد ولی با این وجود شهرستان میبد رتبه اول جذب  و هزینه در استان را در سال گذشته کسب کرده است. 

آقایی در ادامه با اشاره به بحث کاهش فرانشیز و طرح ماندگاری پزشکان در بیمارستان افزود: 43 پزشک متخصص در بیمارستان حضور دارند که 5 متخصص در این مرکز حضورشان دائمی است.

وی ساختار کلی بیمارستان را یکی از علل نارضایتی مردم از نحوه پذیرش و خدمات رسانی در بیمارستان دانست تصریح کرد: نیرویی که در گذشته ماهیانه حدود 2000 بیمار را پذیرش داشتند به یکباره با پذیرش حدود 10 هزار نفری در ماه مواجه شدند و این حجم ترافیکی بیماران ناشی از ساختار کلی بیمارستان است،

وی در ادامه از طرح هایی همچون باز شدن درب بخش های سی تی و ام آر آی به بیرون از بیمارستان و باز شدن درب درمانگاه به سمت درب شمالی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی هایی که با شورای ترافیک داشتیم این مشکلات برطرف شود.

گفتنی است جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و مردم شهرستان میبد  با حضور حداکثری مسئولین در امامزاده میرشمس الحق برگزار شد.
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 4.75 stars out of 5.


اقانظری سیرونظر
کاش میشد دو شهر میبد و اردکان در هم ادغام و یکی میشدند
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۷ ۱۱:۱۳
ali
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت خبرنگار محترم میبد خبر شما که در این جلسه بودید فکر می کنید چرا حضور مردمی نسبت به مسئولین شهر کمتر بوده است آیا مردم خبر نداشتند یا اینقدر شهر ما خوبه که مردم سوال و یا مشکلی ندارند تا مسئولین جواب بدهند
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ ۰۱:۰۶