Skip to Content

مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد


مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد از اهدای 80 واحد خون توسط نوع دوستان شهرستان میبد در دهه نخست محرم سال جاری خبر داد.

جواد فلاحتی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، با تشکر از مشارکت مردم نوعدوست شهرستان میبد بابت استقبال و مشارکت جدی در اهدای خون اظهار داشت: مردم خداجو و عزادار این شهرستان در دهه نخست ماه محرم سال جاری 80 واحد خون اهدا کردند.

وی با بیان اینکه امسال نیز همچون سال های گذشته طرح نذر خون در استان اجرا می شود، افزود: در این مدت 104 نفر به پایگاه انتقال خون میبد مراجعه کردند که 80 نفر موفق به اهدا خون شدند.

مدير روابط عمومي انتقال خون استان یزد در ادامه اظهار داشت: از مجموع اهدا کنندگان خون 31/2 درصد افراد با سابقه، 63/8 اهدا کننده مستمر و 5 درصد هم اهدا کننده بار اولی بوده اند.

فلاحتی اذعان داشت: از 80 اهدا کننده خون در این ایام 92/5 درصد را مردان و 7/5 درصد را بانوان میبدی تشکیل داده اند.

وی در پایان با دعوت از خیران و نیکوکاران میبد برای اهدای خون به نیازمندان جامعه، خاطرنشان کرد: اهدای خون موجب ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه می‌شود و علاوه بر آن افراد با اهدای خون ضمن تأمین سلامت جسمی، در نجات جان همنوعان خود نیز مشارکت می‌کنند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.