Skip to Content

همزمان با تاسوعای حسینی؛


سراسر شهرستان میبد همزمان با تاسوعای حسینی به سوگ نشست و عزاداران در قالب هیئت‌ها و دسته‌های سینه‌زنی به عزاداری پرداختند.

به گزارش میبد خبر، مراسم‌ عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از صبح امروز و همزمان با تاسوعای حسینی در نقاط مختلف شهرستان میبد آغاز شد.

در این مراسم‌ مردم میبد با حضور در حسینیه‌ها و تکایاها به عزاداری در سوگ حضرت امام حسین(ع)، علمدار آن حضرت حضرت عباس (ع) و دیگر شهدای کربلا پرداختند.

یکی از ویژگی‌های عزاداری‌های میبد، حضور هیئت‌های عزاداری در حسینیه‌ها و تکایای مختلف است  به این ترتیب که هر هیئت در زمان و نوبت خاصی وارد حسینیه‌ها شده به مداحی و عزاداری پرداخته و بعد از زمان مشخصی، نوبت به هیئت بعدی می‌رسد.

بوی نذری‌های مردم در تمام کوچه‌ها و محلات این دیار پیچیده و شهر از عزای حسین سیاه‌ پوش شده است.

این دیار فردا همزمان با روز عاشورا شور و شعور حسینی را در تمام هیئت‌ها و مراسم‌های عزاداری به اوج خود می‌رساند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.