Skip to Content

نایب رئیس مجلس:

مکانیسم پرداخت در کشور با عدالت پیش نمی‌رود


نایب رئیس مجلس بی‌عدالتی در سیستم پرداختی را یکی از مشکلات جامعه عنوان کرد و گفت: مکانیسم پرداخت در کشور با عدالت پیش نمی‌رود که یک نفر 500 هزار و یکی 800 هزار می‌گیرد و به یکی 80 میلیون تومان پول در سیستم دولتی می‌دهیم.

به گزارش "میبد خبر"؛ مسعود پزشکیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان اینکه بحث وحدت و انسجام مجمع یکی از مسائلی است که دارای اهمیت بوده و اگر چنانچه کلام و نگاهمان یکی باشد، خواهیم توانست در کشور حق و خواسته خودمان را با قدرت بگیریم، اظهار داشت: بر همین اساس مهم‌ترین وظیفه این است که به یک شکل سخن گفته و نگاه کنیم، به عبارتی دیگر اگر قبله واحدی داشته باشیم به هدفی که داریم می‌توانیم برسیم، چون در این صورت برای دستیابی به اهداف با وحدت و انسجام فکر و اندیشه حرکت خواهیم کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه در چند مسئله حیاتی باید دست‌به‌دست هم بدهیم در غیر این صورت به هیچ‌کدام دست نخواهیم یافت، افزود: یک‌عمر است زیاد سخن میگوییم، اما هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده، با توجه به این مساله اگر بر روی چند هدف مشخص برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کنیم، با تلاش به آن خواهیم رسید.

تاکید بر حرکت با نقشه راه دقیق بر احیای دریاچه ارومیه

نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از این موضوعات بحث دریاچه ارومیه است، گفت: بدون آب زندگی و صنعت بی‌معنی است، بر همین اساس باید یک نقشه راه دقیقی تعریف کنیم و با عقل و درایت این مسئله را پیگیری و مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه اولویت دوم بحث خط راه‌آهن  تبریز ـ میانه است، بیان کرد: از دوره هشتم قرار بر این بوده پیگیری کنیم، اما به دلیل متفرق بودن پیگیر نبودیم، اگر راهمان و زیرساخت‌ها درست شود می‌توانیم کارها را  به خوبی پیش ببریم.

پزشکیان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از بحث‌ها مسائل و معضلات اجتماعی بیکاری است که البته در همه کشور و استان خود باید برای این مساله برنامه‌ریزی کنیم، اگر به مساله جوانان و بیکاری فکر کنیم به این معنی است که به فکر صنعت و کشاورزی و خدمات عمومی هستیم و لازم نیست بگوییم این کار را برای صنعت خواهیم کرد اگر برای بیکاری و اشتغال جوانان فکری کنیم به نفع صنعت و کشاورزی هم خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به این مسایل باید برای جوانانی که با عزت و غیرتمند هستند، زمینه‌ها و بسترهای کار و اشتغال‌شان را آماده کنیم.

بی‌عدالتی در سیستم پرداختی

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، یکی دیگر از مشکلات جامعه را بی‌عدالتی در سیستم پرداختی عنوان کرد و افزود: مساله‌ای که در مورد حقوق‌های نجومی از رسانه‌ها مطرح شد چیز تازه‌ای نیست، مکانیسم پرداخت در کشور با عدالت پیش نمی‌رود که یک نفر 500 هزار و یکی 800 هزار می‌گیرد و به یکی 80 میلیون پول در سیستم دولتی می‌دهیم.

وی ادامه داد: برخی‌ها در بیرون بدون ایجاد اشتغال و استفاده از پول در چرخه و صنعت تنها از بخش دلالی چندین میلیارد پول در می‌آورند همه این‌ها قابل مدیریت و کنترل است و این روند را ما می‌توانیم اصلاح کنیم و عدالت را در جامعه را پیاده کنیم، تنها با پیگیری، فکر دقیق و برنامه‌ریزی می‌توان این کار را انجام داد.

نایب‌ رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کشورهای دیگر این کارها را کرده‌اند و ما هم می‌توانیم این کار را انجام بدهیم، خاطرنشان کرد: نمی‌توان به یک بازنشسته گفت برو با 800 هزار تومان ماهیانه زندگی خود را سر کند، او هم حق زندگی دارد و هزینه‌های بیماری و درمان و فرزند دارد، پس از یک عمر زحمت و تلاش با 800 هزار تومان چه کاری می‌تواند بکند؟ معلم و کارگر هم مثل همین هستند، متاسفانه در کنار این برخی‌ها با دلالی به راحتی میلیاردها پول کسب می‌کنند، چرا که در دلالی پول بیشتری نسبت به صنعت و تولید وجود دارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از بحث ها مبارزه با فساد است در حقیقت در مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی باید یک کلام باشیم تا در جامعه ایجاد اشتغال کنیم و در همه  جاهایی که امکان رونق وجود دارد برنامه‌ریزی درستی انجام دهیم و در ساختار جامعه برای زیرساخت‌های اصلی مثل آب و برق و جاده فکر مناسبی داشته باشیم، چرا که اگر این امکانات مناسب باشد به خوبی می‌توان کار کرد.

تنها با گرفتن و نگهداشتن قاچاقچی در زندان مشکل حل نمی‌شود

پزشکیان تاکید کرد: در جامعه باید با عدالت عمل کنیم تا بتوانیم در جامعه عدالت را پیاده کنیم و همچنین ساختاری درست کنیم که رشوه‌خوار، خائن، دزد و زمین‌خوار و قاچاقچی، در آن جایی نداشته باشد، با گرفتن و نگهداشتن قاچاقچی در زندان و اعلام آن در تلویزیون مشکلی حل نمی‌شود، باید شرایطی فراهم کنیم که چنین تخلفاتی به وجود نیاید.

وی اضافه کرد: به جای اینکه مشکلات را علت‌یابی و رفع کنیم به دنبال مبارزه با معلول بوده‌ایم، تا زمانی که با معلول مبارزه کنیم مشکلی حل نخواهد شد، تنها با علت‌یابی و رفع آن خواهیم توانست مشکلات را رفع کنیم.

 

منبع: فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.