ميراث فرهنگي، گردشگري و آموزش عالي محورهاي اصلي توسعه ميبد - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

فرماندار میبد مطرح كرد؛


فرماندار شهرستان میبد، دانشجویان را جوانان پرشور و احساسي خواند که توجه به روحیه حساس‌ آنها از اهميت خاصي برخوردار است.

به گزارش میبد خبر، «حسین فلاح» در دوازدهمین گردهمایی معاونان و مدیران دانشجویی دانشگاه‌های منطقه شش کشور، گفت: دانشجویان جوانان پرشور و احساسی هستند که احساساتشان غالب بر عقلانیتشان است و گاهاً یک اشتباه یا یک تصمیم‌گیری غلط در مورد آنها می‌تواند باعث تضعیف روحیه آنها شود و صدماتی را بر پیکره جامعه و فرد وارد کند. 

وی افزود: تصمیم‌گیری درست و منطقی و برخوردهای صحیح با این قشر از جامعه می‌تواند، سرنوشت یک جامعه و یک مجموعه را تغيير و در یک مسیر سالم  هدایت کند.

فلاح با بیان این که شهرستان میبد با 102 هزار نفر جمعيت، پس از مرکز استان پر جمعیت‌ترين شهرستان يزد است، عنوان كرد: این جمعیت دارای ظرفیت‌های مناسب علمی است که زبانزد خاص و عام است و بکارگیری و استفاده از اين ظرفیت‌ها، پیشرفت و آبادانی را در بر دارد. 

وی به محورهاي در اولويت شهرستان میبد اشاره و تصريح كرد: وجود 700 هکتار بافت تاریخی و میراث ماندگار و نيز  توجه به صنایع دستی میبد نظیر زیلو، کاربافی و موتابی، يكي از اين اولويت‌هاي شاخص است. 

فلاح دومین محور اصلی را توجه به حوزه گردشگری خواند و افزود: گردشگری میبد از این رو حائز اهمیت است که با فاصله کمی از مرکز استان و در مسیر گردشگری شهرهای شیراز، اصفهان و یزد قرار گرفته است.

فرماندار سومین محور را بحث آموزش عالی و استفاده از ظرفیتهای علمی مطرح و اظهار كرد: این شهرستان دارای 13 مرکز آموزش عالی و حوزه علمیه می باشد اما دانشگاه آزاد و پیام‌نور ميبد روزهای بدی را سپری می کنند که نیازمند توجه بیشتری هستند. 

توجه به بخش صنعت میبد، رتبه خوب فولاد ميبد، تولید 40 درصد کاشی کشور در میبد، مهاجرت 20 هزار نفر از شهرهای دیگر استان به میبد و مشکلات فرهنگی به وجود آمده، بکارگیری 21 هزار نفر شاغل در بخش صنعت، بحث تحریم‌ها و اثرات آن روی بخش صنعت میبد مواردی بود که فرماندار به آنها اشاره کرد.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.