Skip to Contentجوان کارآفرین میبدی با سرمایه اندک توانسته است از طريق تولید و تکثیر گیاهان تزئینی قدم در راه اقتصاد مقاومتی بگذارد .

به گزارش میبد خبر به نقل از ایسنا، وقتی صحبت از کار و ایجاد کارگاه می‌شود، اغلب به دلیل نداشتن سرمایه یا نداشتن ایده نو و جدید، ریسک انجام بعضی از کارها را نمی‌پذیرند . اما در این میان هستند افرادی که با سرمایه اندک و ایده‌های خلاقانه و جدید فکر خود را عملیاتی کرده و کارآفرین برتر نیز می‌شوند .

«سید محمد حسینی» یکی از جوانان میبدی است که با خوش فکری، خلاقیت و نوع آوری اقدام به پرورش گل و گیاهان تزئینی با شیوه نوين و جدید کرده و اکنون به عنوان یک جوان موفق، کارآفرین برتر در این زمینه شناخته و به عنوان یک الگو برای بسیاری از جوانان مثال‌زدنی شده است .

اين كارآفرين جوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه یزد مي‌گويد: هر چند در ابتدا در حوزه تعمیرات سخت‌افزار نظیر موبایل، کامپیوتر و لب‌تاپ اشتغال داشتم ولی با توجه به علاقه‌مندي به گل و گیاهان تزئینی و پرورش آنها، با سرمایه اندک سه میلیون تومان در یک مفازه کوچک کار خود را شروع کرده و با فراگیری شیوه‌های جدید در تکثیر گیاهان زینتی، اكنون به عنوان یک کارآفرین برتر در شهرستان میبد شناخته شده‌ام .

وی علاقه‌مندی، خلاقیت و بکارگیری ایده‌های جدید و نو در تولید و تکثیر گیاهان زینتی را هدف موفقیت خود مي‌خواند و اضافه مي‌كند: اولین کارآفرینی هستم که شروع به راه‌اندازی کارگاه ساخت ترادیوم در شهرستان میبد کرده‌ام وعلاوه بر آن، اولین پرورش دهنده و تکثیر کننده انواع ساکولنت‌ها دراین شهرستان نیز هستم و امیدوارم در آینده نزدیک دیگر نیازی به خرید ساکولنت از شهرستان‌های دیگر نباشیم .

حسینی بیان مي‌كند: اگر در این زمینه مورد حمایت و توجه مسئولان به ویژه جهاد کشاورزی قرار بگیرم و با دريافت تسهیلات کم‌بهره مي‌توانند خيلي زود یک کارگاه مجهز و بزرگ را راه‌اندازی و از طريق آن اشتغالزایی داشته باشم.

این کارآفرین جوان میبدی از علاقه‌مندان به اين حرفه مي‌خواهد بدون ترس ولي با كسب تجربه و آموزش فنون جدید در اين حوزه ورود كنند تا بتوانند برای خود و دیگران اشتغالزایی کنند .

گفتنی است؛ سید محمد حسینی در مدت شش ماه فعاليت خلاقانه نه تنها پیشرفت رضايت‌بخشي داشته بلكه توانسته است كه رضایت مشتریان را جلب كند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.