Skip to Content

فرماندارمیبد:


فرماندارمیبد از راه‌اندازی موزه مردم‌شناسی در شهر بفروئیه این شهرستان خبر داد.

حسین فلاح در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، در خصوص راه اندازی این موزه بیان داشت: این موزه باهدف معرفی جاذبه‌های شهر بفروئیه و با کمک فرمانداری، بخشداری و شهرداری و شورای اسلامی شهر بفروئیه دایر می‌شود.

وی افزود: این موزه اولین موزه شهر بفروئیه است که می‌تواند بخشی از جاذبه‌های میراث فرهنگی این شهر را معرفی کند و با نمایش ادوات قدیمی و اشیای مرتبط بافرهنگ و آداب‌ورسوم بفروئیه راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار میبد اظهار داشت: مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده تا دو ماه آینده این موزه در منزل قدیمی در بافت تاریخی این شهر راه‌اندازی خواهد شد و تاکنون این پروژه 90 درصد پیشرفت دارد.

وی در پایان با بیان اینکه بزرگ‌ترین موزه جامع شهرستان در مقابل پارک غدیر راه‌اندازی می‌شود، اضافه کرد: شهرستان میبد از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متعددی برخوردار است که به‌منظور شناساندن و معرفی آن، راه‌اندازی موزه‌ها یکی از ابزارهای مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.