Skip to Content

آیت الله اعرافی:

موج انقلاب اسلامی، جلوی پیشرفت بسیاری از مکاتب انحرافی را گرفت


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: موج انقلاب اسلامی جلوی پیشرفت جریان های مختلف از جمله مسیحیت را گرفته است چرا که پیش بینی کرده بودند در سال ۲۰۱۰ همه قاره آفریقا مسیحی شود اما موج انقلاب مانع این کار شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: موج انقلاب اسلامی جلوی پیشرفت جریان های مختلف از جمله مسیحیت را گرفته است چرا که پیش بینی کرده بودند در سال ۲۰۱۰ همه قاره آفریقا مسیحی شود اما موج انقلاب مانع این کار شد.

به گزارش میبدخبر به نقل از مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله اعرافی، امام جمعه قم در اجلاسیه مدیران حوزه علمیه استان تهران که در مدرسه علمیه دارالحکمه برگزار شد، با اشاره به ضرورت حضور حوزه در عرصه های بین المللی اظهارداشت: حوزه های علمیه باید در عرصه بین الملل رویکردی متفاوت داشته باشند چرا که زمینه برای نقش آفرینی روحانیت در قالب های جهانی بالا رفته و این امر پژواکی هم در داخل خواهد داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه رسالت حوزه در عرصه جهانی بی کران است، اضافه کرد: هر چه دسیسه و توطئه در عالم بیشتر باشد باز هم حوزه های علمیه زمینه های بسیاری برای تبلیغ دارند، بنابراین رویکرد بین المللی حوزه توان، ظرفیت و اثرگذاری حوزه ها را بالاتر برده و باید این مسئله در برنامه ریزی های حوزه در اولویت قرار گیرد.

وی با انتقاد از کم توجهی به آموزش زبان در حوزه  اظهار داشت: ندانستن زبان عربی و محاوره آن در حوزه یک نقد است، برای علما دریچه های بی پایان در امر تبلیغ وجود دارد و هر چه انجام دهیم وظیفه و رسالت ما است

آیت الله اعرافی افزود: این اصل در تهران نیز باید مبنا باشد و طلبه خروجی تهران بایستی با نگاه کلان جهانی تربیت شود، چنین طلبه ای در جامعه ، دانشگاه و سطح کشور اثر گذارتر خواهد بود.

عضو جامعه مدرسین ادامه داد: سرانه مسجد در تهران با توجه به جمعیت نسبت به سایر شهرها بسیار کم است، باید ده هزار مسجد در برنامه ده تا ۱۵ساله با حضور دو روحانی در هر مسجد هدف گذاری و تعریف شود.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: امروز باید در تهران یک خط بین المللی شدن حوزه ها و طراز بین المللی با منطق تعریف  و خطوط آن را ترسیم شود البته گام اول این طرح فراگیری  زبان خارجی و به ویژه عربی است.

رئیس جامعه المصطفی تصریح کرد: اگر بخواهیم در دنیا از کیان ارزشی خود دفاع کنیم باید وضعیت رقبا و بازیگران میدانی خود در عرصه بین المللی را بشناسیم.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه رقبای معرفتی ما در جهان چهار گروه هستند: گفت: گفتمان ماده گرایانه و لیبرالیستی  و اندیشه غربی خارج از دایره مذاهب، اولین رقیب ما محسوب می شود که در رگ های جامعه بشری حضور جدی دارد و اکنون ۴۰۰میلیون نفر ضد خدا در دنیا داریم.

وی افزود: گفتمان دوم مسیحیت به عنوان دین اول جهان با دو میلیارد جمعیت است که رقیبی بیدار، زنده و فعال است و در داد و ستد در گفتمان غربی و ضد دینی حضوری جدی دارد.

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه این جریان روزانه چندین میلیون صفحه در نشریات تبلیغی خود صفحه دارد تاکید کرد: موج انقلاب اسلامی جلوی این جریان را گرفته است چرا که پیش بینی کرده بودند در سال ۲۰۱۰ همه قاره آفریقا مسیحی شود اما موج انقلاب مانع این کار شد.

امام جمعه قم در همین زمینه با بیان اینکه اندونزی چهارمین کشور دنیا به لحاظ جمعیت متراکم و پر جمعیت کشور مسلمان است خاطرنشان کرد: کشور اندونزی به دلیل اینکه در معرض گفتمان انقلاب اسلامی قرار گرفته است با همجمه های زیادی مواجه شده و جریان مسیحیت و وهابیت به شدت در آن در حال فعالیت هستند

آیت الله اعرافی عرصه دیگر فعالیت رقبا را ادیان غیر ابراهیمی مثل هندوئیزم ، بودائیزم، کمونیسم، شینتو سایر ادیان شرقی عنوان کرد و ادامه داد: این ادیان بعد از انقلاب اسلامی و به ویژ در دهه اخیر داعیه دعوت ها فراگیر و گسترده ای دارند.

رئیس جامعه المصطفی در پایان با اشاره به فعالیت های جریانات تکفیری – وهابی بیان داشت: در حدود ۱۰۰کشوری که در آن فعالیت داریم مشاهده می شود در حال دست و پنجه نرم کردن با جریانات تکفیری هستیم اما تنها گفتمانی که وحدت دنیای اسلام را تضمین می کند همان گفتمان امام و رهبری است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.