مهندسان میبدی موفق به ساخت دستگاه کاهش آلايندگي واحدهای فولاد سازي شدند - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentمهندسان جوان میبدی موفق به طراحي و ساخت دستگاه کاهش آلايندگي واحدهاي فولاد سازي شدند.

به گزارش میبد خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دستگاه کاهش آلایندگی واحدهای فولادی  چند ماهي است  در يکي از واحدهاي فولاد سازي شهرستان ميبد نصب شده وتوانسته ميزان آلايندگي اين کارخانه را تا 95 درصد کاهش بدهد .

به گفته آقاي دشتي سازنده اين دستگاه ساخت اين دستگاه سه ماه به طول انجاميده و با هزينه اي حدود يک چهارم مشابه خارجي آن ساخته شده است .

حقيقي مديرعامل اين واحد فولادي مي‌گوید" با نصب اين دستگاه در کارخانه  نه تنها مشکل فرار دود و آلايندگي در کارخانه کاهش يافته بلکه باعث افزايش بازدهي توليد و حذف توقف توليد شده است.

کارگر رئيس اداره محيط زيست شهرستان ميبد هم مي گويد: اين واحد تا چند ماه پيش يکي از واحدهاي آلاينده در شهرستان ميبد بود ولي حالا به مدد خلاقيت و ابتکار جمعي از جوانان متخصص ميبدي و نصب اين دستگاه ميزان آلايندگي واحد فولادي به کمتر از 5 درصد رسيده است.

با بهره گيري از اين دستگاه در اين کارخانه دود ناشي از ذوب مواد اوليه با استفاده از لوله هاي تعبيه شده به دستگاه بک فيلتر منتقل و دود و غبار ان جدا سازي و دوده هادر کيسه هايي جمع آوري مي شود و براي استفاده در ديگر صنايع به فروش مي رسد.

کارگران اين کارخانه فولاد هم با اشاره به اينکه تا قبل از نصب اين دستگاه کار کردن در اين واحد براي آنها مشکل بوده است ، گفتند با بهره برداري از اين دستگاه حالا مي توانند به راحتي در اين کارخانه کارکنند.

ساخت اين دستگاه همچنين توانسته 800 هزار دلار صرفه جويي ارزي به ازاي واردات هردستگاه براي کشور  به همراه داشته باشد.

فلاح فرماندار ميبد  ساخت اين دستگاه را نتيجه اعتماد به جوانان دانست و گفت :بنا داريم با حمايت بيشتر از اين مهندسان جوان زمينه فعاليت و خلاقيت بيشتر آنان را در راستاي کمک به اقتصاد مقاومتي و خود اتکايي کشور فراهم کنيم.

انتهای یپام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.