Skip to Content

هاشمی رفسنجانی:

مهمترین پروژه دولت، مذاکرات هسته‌ای است


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: تریبون مجلس تریبون بازی است و هرچه دلشان می خواهد می‌گویند، اینها مزاحم کار است/ بانک‌ها باید جواب دهند پول‌های مهمی که دستشان است چه کار می‌کنند.

به گزارش  یزدرسا به نقل از نسیم ، هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش ملی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای اظهار داشت: مهمترین پروژه دولت تیم مذاکره دولت است که می خواهند مشکلات خارجی را حل کنند، این تیم مورد حمایت رهبری است اما دلواپسان چه بر سرشان می آورند آنها با نتانیاهو هم نوا شدند، نتانیوهو آنجا رفته و اوباما را تحریک می‌کند اینجا هم دلواپسان می گویند ما اسرار را می گوییم.


هاشمی رفسنجانی افزود: نمی دانم چه سری است، تریبون مجلس تریبون بازی است و هرچه دلشان می خواهد می گویند؛ اینها مزاحم کار است.
وی با بیان اینکه بعضی جاهای می‌بینید برخی نیروهایی که مسئولیت دارند از اینها حمایت می کنند گفت: ما بعد از جنگ اینها را نداشتیم، یکجور انتقادهایی بود ولی کارشکنی آن هم در این شرایط نداشتیم‬.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کدام دانشگاهیی می تواند تحت سانسور و تهدید شدید استاد بالا سر دانشجو کار کند و خلاقیت و نوآوری ایجاد کند، در این شرایط بین المللی نباید شاهد فشار داخلی باشیم، این وظیفه حکومت است‬.


وی اظهار داشت: اینکه می گویند بانک تسهیلات ندارند به مردم بدهند را هیچ قبول ندارم چرا که نقدینگی الان نزدیک به 700 هزار میلیارد دلار رسیده.


هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: بانک ها باید جواب دهند پول های مهمی که دستشان است چه کار می کنند.


وی خطاب به وزیر اقتصاد گفت: الان 700 هزار میلیارد دلار نقدینگی باید در بانک ها باشد و جای دیگری ندارند پس چرا نمی تواند (تسهیلات) را تامین کنند‬.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اصل 44 را بر اساس منویات رهبری اجرا کردیم گفت: واگذاری‌هایی را در این خصوص در نظر گرفتیم اما در جلسه‌ای که با رهبری داشتیم ایشان گفتند من انتظار داشتم اصل 44 انقلاب اقتصادی را در کشور ایجاد کند که این موضوع محقق نشده.
وی خاطرنشان کرد: اولین بمب در بحث خصوصی سازی و عدم اجرای اصل 44 طرح سهام عدالت بود‬.

 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.