Skip to Content

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد:

مهمترین دلیل معضلات کشور به دلیل فاصله گرفتن دولتها از گفتمان انقلابی است


سید حسین راسخی اصلی ترین دلیل معضلات کشور را دور شدن از گفتمان انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: هر دولتی به هر میزانی که از گفتمان انقلاب فاصله پیدا کرد کشور را با معضلات اجتماعی و مشکلات جدی روبرو کرد.

به گزارش میبد خبر، سید حسین راسخی مسئول بسیج دانشجویی استان یزد در جمع دانشجویان اردوهای جهادی شرکت کننده در همایش «شکوه هجرت» شهرستان میبد بیان داشت: اردوهای جهادی و کار جهادی برای رشد و تربیت دانشجویان بوده تا آنها را در تراز انقلاب اسلامی قراردهد.

وی افزود: دانشجویان در این برنامه ابتدا باید به خودسازی معنوی خودشان پرداخته سپس روحیه امید به انقلاب را در مردم زنده نگه دارند.

راسخی اشاره ای به پیام شهید بهشتی برای دانشجویان داشت و گفت: دانشجو مؤذن جامعه است که اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود.

وی با اشاره به این که امروز در کشور دو جریان انقلابی و غیر انقلابی در حال تقابل هستند اظهار داشت:جریان انقلابی پیشرفت  را در گرو اعتماد و تقویت توان داخلی میبیند و برای پیشبرندگی انقلاب در تلاش است و چارچوب آن گفتمان رهبری و دکترین آن اقتصاد مقاومتی می باشد ولی جریان غیرانقلابی برای توسعه کشور دل به غرب بسته است.

راسخی ادامه داد:یکی از این مدل ها، مدل توسعه به سبک غربی است که هیج سنخیتی با اسلام و انقلاب ندارد و هیچ پیشرفت برای کشور و سعادتی برای مردم به همراه نداشته و نخواهد داشت.

وی اصلی ترین دلیل معضلات کشور را دور شدن از گفتمان انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: هر دولتی به هر میزانی که از گفتمان انقلاب فاصله پیدا کرد کشور را با معضلات  اجتماعی و مشکلات جدی روبرو کرد که حاصل آن فقر، حاشیه نشینی و طلاق را می توان نام برد.

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد عنوان کرد: اردوهای جهادی در آینده در حاشیه شهرها برگزار می شود تا مشکلات حاشیه نشینی و معضلات اجتماعی را بررسی و درمان نماید.

راسخی در ادامه بیان کرد: رشد انقلاب و تحقق آرمان ها ملزم به رشد علمی و اقتصادی کشور است و در این بین جوانان ما باید دانش علمی و سیاسی و اقتصادی خود را بالا ببرند واز وضعیت کشور ،جهان  و واقعیت های موجود آگاهی دقیق داشته باشند.

وی اظهار نمود: تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و دست اورد های نظام  پس از انقلاب و روشنگری در این مورد از جمله مهمترین نکاتی است که در برنامه ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

سید حسین راسخی در پایان سخنان خود گفت: با انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب به نسل سوم و چهارم و تقویت روحیه خودباوری در جوانان شاهد پیشرفت روز افزون و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی به عنوان اصلی ترین آرمان انقلاب اسلامی باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.