Skip to Content

حجت الاسلام خاطری

مهمترین دستاورد دوره امام شناسی واکسینه شدن در برابر شبهات و دفاع از عقاید تشیع می باشد


حجت الاسلام مسلم خاطری مدرس دوره امام شناسی مهمترین دستاورد این دوره را واکسینه شدن در برابر شبهات و دفاع از عقاید تشیع دانست.

به گزارش ميبد خبر، دوره جدید امام شناسی با حضور اساتید برجسته کشوری و به همت مؤسسه قرآنی حضرت معصومه (س) بصورت هفتگی در میبد برگزار می شود.

حجت الاسلام مسلم خاطری مدرس در مصاحبه با خبرنگار میبد خبر بیان داشت: هدف از برگزاری دوره واکسینه کردن افراد جامعه در برابر شبهات و هجوم رسانه ای ماهواره ای و بالا بردن معرفت و آگاهی جامعه و دفاع از عقاید شیعه و انتقال به نسل بعد می باشد.

وی در رابطه با منابع آموزشی دوره گفت: منابع زیادی در این زمینه وجود دارد مثلا در بحث تاریخ اسلام سیره پیامبر اعظم، سیره ائمه در برخورد با اندیشه های مخالف و تاریخ تشیع از غلامحسین محرمی که در این دوره استفاده می شود و بطور کلی منابع هم بصورت رسانه ای و هم مکتوب می باشد.

خاطری برای کسانیکه در این دوره شرکت نکرده اند توصیه ای داشت: این افراد حداقل منابع معرفی شده را در این دوره را مطالعه نمایند.

وی برنامه ریزی آموزشی را این گونه مطرح کرد: این دوره در 6 ترم که در دوسال برگزار می شود. اردوی آموزشی، جلسات کارگاهی، جلسات آنلاین و استفاده از میهمان از برنامه های این دوره می باشد.

 خاطری مهمترین دستاورد برگزاری دوره های قبلی را واکسینه شدن در برابر شبهات و دفاع از عقاید تشیع دانست و بیان نمود: بجای اینکه این مباحث را فقط در حوزه ها پیش ببریم از دل خود جامعه افرادی را در کلاس شرکت دهیم و این مباحث را برای آنها مطرح نماییم چون مردم در جامعه با این مسایل درگیر هستند و افراد آموزش دیده شده مطالب را برای افراد دیگر بازگو نموده و تاثیرگذاری خوبی را برای جامعه داشه اند.

حجت الاسلام خاطری در پایان عنوان کرد: علاقمندان  چند جلسه ای را در کلاسها حضور یابند و ثمرات دوره را در پایان مشاهده نمایند.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.