Skip to Content


مهمانسرایی در دل کویر/ کاروانسرای شاه عباسی میبد پذیرای گردشگران نوروزی


کاروانسرای شاه عباسی یکی از آثار تاریخی کهن شهرستان میبد است که سالانه پذیرای گردشگران بسیاری در ایام نوروز می باشد.

به گزارش میبد خبر، مجموعه کهن کاروانی میبد، دارای کارکرد تأمین رفاه کاروانیان، خدمات سفر، راهداری و نیز انجام مبادلات پستی و ارتباطی قدیم بوده است. این مجموعه در مسیر شاه‌راه باستانی ری- کرمان و پشت دروازه غربی شارستان قدیم میبد شکل‌گرفته ودرگذشته‌ی دور روزگار پررونقی داشته است. کاروانسرای فعلی که گویا بر جایگاه رباط قدیمی‌تری ساخته‌شده، ازجمله بناهای صفوی و یکی از کامل‌ترین کاروانسراهای بین‌راهی به شمار می‌رود. این کاروانسرای چهار ایوانی با آجر ساخته‌شده و به لحاظ برخورداری از فضای متنوع و جریان همیشگی آب یکی از رباط‌های کم‌نظیر منطقه بوده است.

به مناسبت ایام نوروز، بازارچه صنایع دستی در محل کاروانسرای شاه عباسی میبد آغاز به کار کرده است.

این بازارچه با هدف آشنایی بیشتر گردشگران با نحوه و چگونگی تولید صنایع دستی استان به گردشگران نوروزی برپا می‌شود و هرساله مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.