Skip to Contentمسکن مهر، پروژه عظیمی که در دولت گذشته در سراسر کشور به اجرا درآمد و جزو پروژه هایی نامی دولت نهم و دهم بود و گامی بزرگ برای ساخت و ساز مسکن و مبارزه با تورم افسارگسیخته در این زمینه برداشته شد. اما این پروژه کشوری در شهرمان میبد به بیراهه رفت. قبلاً در رسانه های متعدد مشکلات مسکن مهر را خبرنگاران نوشته اند و شما خوانده اید. گرچه مسئولین شهر با تشکیل جلسات متعدد در فرمانداری و... سعی در رفع پاره ای از معضلات و مشکلات مسکن مهر داشتند و در این راه قدم هایی هم برداشتند (آسفالت قسمتی از محوطه، برق رسانی، گازرسانی، تلفن و...) اما اختلافات مابین پیمانکار و اعضا همچنان پابرجاست. یکسالی است که حصار کشی فاز اول مسکن مهر میبد به حال خود رها شده است. ورود سگ های ولگرد به محوطه به خصوص شب ها باعث از بین رفتن آرامش خانواده شده است. خدا را شکر که امنیت شهرمان میبد در حد ایده آل است و گرنه معلوم نبود که شاهد چه اتفاقاتی ناگواری بودیم. بگذریم از اینکه آخرین سرقت های فاز یک مسکن مهر مربوط به باز کردن کنتورهای گاز منازل مسکونی می شود. یک قسمتی از محوطه آسفالت است و بقیه خاکی و این خود چهره ای بسیار زشت و نازیبا از محوطه ایی که عصرها پر است از بچه های کوچک به نمایش می گذارد و از طرفی دیگر تمیز کردن محوطه هم بسیار دشوار است. محوطه ایی که تنها پناه گاه کودکان مسکن مهر است تا لحظاتی را از قوطی های کبیریت خارج شوند و نفسی بکشند. بعضی از نقاط محوطه همین طور به حال خود رها شده و زیرساخت های آن هم انجام نشده است. موزاییک هایی که به گفته بعضی از ساکنین شاید ده بار روی آن کسی راه نرفته و الان شکسته و خراب شده است و هزاران مشکل دیگر که بارها گفته شده است و نیاز به تکرار مکررات نیست. اما آنچه که در اینجا  حائز اهمیت است این است که به علت تاخیر یکساله در واگذاری واحدهای فاز اول مسکن مهر، 7میلیون تومان خسارت به خاطر تاخیر در قسط بندی وام توسط بانک مسکن برعهده متقاضیان گذاشته شد. یعنی هر کدام از اعضا که مبلغی مابین 12 تا 15میلیون تومان آورده داشتند، 7میلیون تومان هم به وامشان اضافه شد و وام 22میلیون تومانی به 29میلیون ارتقا یافت. و این مبالغ جدای از هزینه هایی است که برای مجهز کردن واحد مسکونی از سوی متقاضیان انجام گرفته است. در گفت و گوی کوتاهی که با برخی از ساکنین فاز یک مسکن مهر داشتم، پرداخت اقساط ماهیانه 290 هزار تومان آن هم با دریافت حقوق 600 هزارتومان برای بسیاری از آنها سخت بود. خب این ها کاری بود که تمام شده و آبی است که ریخته شده و 120 خانواده باید 7 میلیون را حالا یا مقصر پیمانکار است و یا خود اعضا علاوه بر وامشان بپردازند. فاز دوم مسکن مهر میبد هم حال و روز خوبی ندارد و همچنان ساخت و ساز با حرکت لاک پشتی به پیش می رود. متقاضیان حول و حوش 12 میلیون آورده دارند و وام مسکن شان 25 میلیون تومانی است و واقعا ظلم است که دوباره 7-8 میلیون تومان خسارت تعویق اقساط به آنها تحمیل شود. پس تا دیر نشده باید کاری کرد!

مسکن مهر، پروژه عظیمی که در دولت گذشته در سراسر کشور به اجرا درآمد و جزو پروژه هایی نامی دولت نهم و دهم بود و گامی بزرگ برای ساخت و ساز مسکن و مبارزه با تورم افسارگسیخته در این زمینه برداشته شد. اما این پروژه کشوری در شهرمان میبد به بیراهه رفت.

قبلاً در رسانه های متعدد مشکلات مسکن مهر را خبرنگاران نوشته اند و شما خوانده اید. گرچه مسئولین شهر با تشکیل جلسات متعدد در فرمانداری و... سعی در رفع پاره ای از معضلات و مشکلات مسکن مهر داشتند و در این راه قدم هایی هم برداشتند (آسفالت قسمتی از محوطه، برق رسانی، گازرسانی، تلفن و...) اما اختلافات مابین پیمانکار و اعضا همچنان پابرجاست.

یکسالی است که حصار کشی فاز اول مسکن مهر میبد به حال خود رها شده است. ورود سگ های ولگرد به محوطه به خصوص شب ها باعث از بین رفتن آرامش خانواده شده است. خدا را شکر که امنیت شهرمان میبد در حد ایده آل است و گرنه معلوم نبود که شاهد چه اتفاقاتی ناگواری بودیم. بگذریم از اینکه آخرین سرقت های فاز یک مسکن مهر مربوط به باز کردن کنتورهای گاز منازل مسکونی می شود.

یک قسمتی از محوطه آسفالت است و بقیه خاکی و این خود چهره ای بسیار زشت و نازیبا از محوطه ایی که عصرها پر است از بچه های کوچک به نمایش می گذارد و از طرفی دیگر تمیز کردن محوطه هم بسیار دشوار است. محوطه ایی که تنها پناه گاه کودکان مسکن مهر است تا لحظاتی را از قوطی های کبیریت خارج شوند و نفسی بکشند.

بعضی از نقاط محوطه همین طور به حال خود رها شده و زیرساخت های آن هم انجام نشده است. موزاییک هایی که به گفته بعضی از ساکنین شاید ده بار روی آن کسی راه نرفته و الان شکسته و خراب شده است و هزاران مشکل دیگر که بارها گفته شده است و نیاز به تکرار مکررات نیست.

اما آنچه که در اینجا  حائز اهمیت است این است که به علت تاخیر یکساله در واگذاری واحدهای فاز اول مسکن مهر، 7میلیون تومان خسارت به خاطر تاخیر در قسط بندی وام توسط بانک مسکن برعهده متقاضیان گذاشته شد. یعنی هر کدام از اعضا که مبلغی مابین 12 تا 15میلیون تومان آورده داشتند، 7میلیون تومان هم به وامشان اضافه شد و وام 22میلیون تومانی به 29میلیون ارتقا یافت. و این مبالغ جدای از هزینه هایی است که برای مجهز کردن واحد مسکونی از سوی متقاضیان انجام گرفته است.

در گفت و گوی کوتاهی که با برخی از ساکنین فاز یک مسکن مهر داشتم، پرداخت اقساط ماهیانه 290 هزار تومان آن هم با دریافت حقوق 600 هزارتومان برای بسیاری از آنها سخت بود.

خب این ها کاری بود که تمام شده و آبی است که ریخته شده و 120 خانواده باید 7 میلیون را حالا یا مقصر پیمانکار است و یا خود اعضا علاوه بر وامشان بپردازند.

فاز دوم مسکن مهر میبد هم حال و روز خوبی ندارد و همچنان ساخت و ساز با حرکت لاک پشتی به پیش می رود. متقاضیان حول و حوش 12 میلیون آورده دارند و وام مسکن شان 25 میلیون تومانی است و واقعا ظلم است که دوباره 7-8 میلیون تومان خسارت تعویق اقساط به آنها تحمیل شود. پس تا دیر نشده باید کاری کرد!

DSC_1447 DSC_1444 DSC_1443 DSC_1442 DSC_1441 DSC_1440 DSC_1437 DSC_1436 DSC_1433 DSC_1429 DSC_1428 DSC_1427 DSC_1426
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.