Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

منطق و حماسه و عاطفه سه عنصر مهم در قیام امام حسین (ع) بود / توصیه مقام معظم رهبری راهگشا برای نیروهای وفادار به نظام است


خطیب جمعه موقت میبد در بخشی از سخنان خود به توصیه های مقام عظمای ولایت به عدم ورود بعضی ها در عرصه اجتماعی پرداخت و گفت : ما این توصیه مقام ولایت را به جان می خریم و حمایت خویش را از این توصیه که راهگشا و وحدت بخش نیروهای مومن و وفادار به نظام و ولایت است اعلام می کنیم .

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از میبد آدینه:حجت الاسلام محمداعرافی با بیان اینکه به فرمایش امام رضوان الله تعالی علیه ما هرچه داریم از محرم و صفر است ، به برپایی مراسم های باشکوه از سوی هیئات مذهبی تاکید کرد و افزود : راه امام حسین (ع) راهی نیست که در آن چشم هم چشمی و رقابت های ناسالم باشد بلکه احیاء نماز و فریضه امر به معروف و نهی از منکر است .


خطیب جمعه موقت میبد ، عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) را همایشی انسان ساز دانست و تاکید کرد : نباید کاری کنیم که در نقطه مقابل با عزاداری و اهداف و فلسفه سالار شهیدان باشد .

مداحان از اشعار نامناسب پرهیز کنند

وی به همه هیئات عزاداری و مداحان و روحانیون توصیه کرد : نباید در سایه انجام مستحب عزاداری با طولانی کردن مراسم شب های محرم یک واجبی از ما ترک شود .

امام جمعه موقت میبد بر پرهیز از کارهای غیرمتعارف ، غیر مستند و غیر معمول تاکید کرد و گفت : بعضی از کارههایی مثل قمه زدن از سوی دشمنان اسلام و تشیع ، برای اینکه چهره اسلام و شیعه را مخدوش کنند ترویچ می شود و باید از این نوع حرکات و همچنین برهنه شدن در مراسم های عزاداری پرهیز شود .

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه باید مداحان از اشعاری استفاده کنند که پیام و فلسفه عاشورا را بیان کند گفت : اشعار مراسم های عزاداری در محرم که جمعیت زیادی در مجالس شرکت دارند باید فاخر ، پرمغز چون دعبل خزایی باشد که توانست پایه های حکومت بنی عباس را بلرزاند .

حجت الاسلام اعرافی با اشاره به اینکه اباعبدالله الحسین (ع) سه عنصر مهم استدلال و منطق ، عزت و حماسه و عاطفه و گریه را در قیام خود داشت تصریح کرد : مداحان و هیئات مذهبی و روحانیون تنها به گریاندن مردم بسنده نکنند و شهامت و شجاعت و عزت در قیام نهضت عاشورای امام حسین (ع) را در عزاداری ها و اشعار به مردم تبیین کنند .

مداحان و سخنرانان در عزاداری به مسائل روز منطقه توجه کنند

وی همچنین افزود : رحانیون و مداحان باید علاوه بر به تصویر کشیدن شهامت اباعبدالله الحسین (ع) که یک تنه در مقابل یزدیان ایستاد باید به مسائل روز منطقه و جهان و مسائل سوره ، یمن ، عراق و جنایات سعودی ها هم توجه کنند .

تقلید از آهنگ های غربی وهن مذهب اسلام و امام حسین (ع) است

امام جمعه موقت میبد تقلید از آهنگ های غربی نامناسب در مجالس عزاداری را وهن مذهب ، اسلام و امام حسین (ع) خواند و با تاکید بر پرهیز از هر گونه خرافات در جامعه گفت : امروز در این دهکده جهانی همه دنیا با هم ارتباط دارد و نباید حرفی را در شعر و سخنرانی های خود بزنیم که موجب اختلافات بین مذاهبی اسلامی شود .

سرشماری از مهمترین مولفه های برنامه ریزی برای توسعه کشور است

خطیب جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود بر توجه همه به بحث سرشماری عمومی نفوس و مسکن گفت : سرشماری امروز از مهمترین مولفه های برنامه ریزی برای توسعه کشور است.

وی با بیان اینکه اگر آمار دقیقی و بانک اطلاعاتی قوی از جمعیت و ظرفیت های کشور نداشته باشیم ؛ دولت نمی تواند برنامه ریزی و تصمیم گیری کند گفت : تهیه آمارهای پایه تا کوچکترین سطوح جغرافیایی مملکت ، تهیه چارچوب های مناسب برای اجرای طرح هایی که در کشور و شناخت نیازها ، کمبودها و امکانات بالقوه و شناخت آثار سیاست هایی که در گذشته انجام شده است و مقایسه اطلاعات پیشین از اهداف سرشماری عمومی نفوس و مسکن است که امیدواریم مردم آن را به تاخیر نیاندازند .

نیروی انتظامی باید اقتدار پلیسی و امنیتی خود را حفظ کند

امام جمعه موقت میبد با گرامی داشت هفته نیروی انتظامی ، نیروی انتظامی را حافظ امنیت و آسایش جامعه دانست و گفت  : یکی از اساسی ترین کار این نیروی خدمتگذار مبارزه با اشرار و مخلان جامعه اسلامی است .

حجت الاسلام اعرافی  اقتدار نیروی انتظامی ، حفظ عزت درونی ، احساس خدمت به مردم  ، دقت در انجام وظایف پلیسی و امنیتی ، امانت داری و دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی در همه عرصه های اجتماعی را از مهمترین ویژگی های نیروی انتظامی برشمرد و افزود : نیروهای انتظامی باید عزت خود را در بزنگاهها که دنیا به او رو می کند حفظ کند ؛ نسبت به مردم احساس مهرورزی داشته باشد ؛ در مواجه با مخلان جامعه هوشمندانه عمل کند و با امانت داری در مواجه با فساد مبارزه کند .

توصیه مقام معظم رهبری راهگشا برای نیروهای وفادار به نظام است

خطیب جمعه موقت میبد در بخشی از سخنان خود به توصیه های مقام عظمای ولایت به عدم ورود بعضی ها در عرصه اجتماعی پرداخت و گفت : ما این توصیه مقام ولایت را به جان می خریم و حمایت خویش را از این توصیه که راهگشا و وحدت بخش نیروهای مومن و وفادار به نظام و ولایت است اعلام می کنیم .

وی با بیان اینکه این توصیه مهمی به مصلحت همه جامعه ایران  و اسلامی بود ، مقام معظم رهبری درایت و هوشمندی خویش را در همه مصالح کشور به ملسه ظهور نشاندند که آثار و نتایج بسیار مهمی دارد و امیدواریم همه نیروهای انقلابی و وفادار به نظام و قانون اساسی و ولایت و رهبری به این توصیه مقام معظم رهبری عمل بنمایند.

حمایت از مقاومت فلسطین از آرمان های امام راحل است

امام جمعه موقت میبد دوازدهمین سالگرد شهادت محمدالدوره فلسطینی در آغوش پدرش در جلوی انظار عمومی و دوربین های جهان با سلاح های مرگ بار صهیونیست ها را گرامی داشت و گفت : ما همدردی و همبستگی با مردم فلسطین و کودکانی که در این راه به شهادت رسیدند اعلام می کنیم و می گوییم ؛ همچنان طبق آرمان های امام و انقلاب به حمایت و دفاع از نهضت و مقاومت و جهاد اسلامی فلسطین ادامه خواهیم داد.

حجت الاسلام اعرافی بر شرکت همه جانبه مردم و مسئولین در مراسم جشن عاطفه ها و کمک به کودکان نیازمند هم تاکید کرد و افزود : مردم برای رفع نیازهای دانش آموزان بی بضاعت باید هر چه می توانند کمک کنند .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.