Skip to Content

سردار نقدی:

منطق رهبری در سخنان اخیر دشمن را رسوا کرد/ هر توافقی بدون لغو همزمان همه تحریم‌ها کاملاً غیرقابل قبول است


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: 22 بهمن امسال ملت ایران در لبیک به ندای امام خامنه ای عزیز یکی از شورانگیزترین حماسه های انقلاب را خلق خواهد کرد و جهان را به شگفتی وا خواهد داشت.

به گزارش میبدخبر به نقل از فارس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سخنرانی مهم مقام معظم ولایت در جمع کارکنان و فرماندهان نیروی هوایی ارتش، گفت: منطق غیر قابل خدشه امام خامنه‌ای دشمن را رسوا کرد و نشان داد که مسئله هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست و آمریکا هم حاضر نیست حتی حداقل حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد.

وی با تأکید بر راهبرد مهم نرمش قهرمانانه مقام معظم ولایت گفت: اگر طرح نرمش قهرمانانه رهبری نبود هنوز هم عده ای می پنداشتند که می شود با آمریکا به نتیجه عادلانه رسید.

نقدی ادامه داد: حالا همه دارند می بینند که جمهوری اسلامی برای رسیدن به تفاهم حاضر شده در موارد متعدد انتظارات خود را تعدیل کند و نرمش نشان دهد ولی آمریکای مستکبر با وجود این مذاکرات طولانی و امتیازاتی که گرفته است به صراحت می گوید، هدف ما وادار کردن ایران به تسلیم مقابل نظرات خودمان است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با اشاره به روند مذاکرات افزود: ظاهراً قصد آمریکا از مذاکرات عکس انداختن با مقامات ایرانی است تا با انتشار تصاویر دست دادن و لبخندها به ملت های جهان که علیه آمریکا قیام کرده اند ثابت کند، ایالات متحده آنقدرها هم که فکر می کنند نجس نیست.

وی زیاده خواهی آمریکا در مذاکرات را یادآور شد و ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌گویند بیایید تفاهم کنیم که ایران در هسته‌ای محدود شود، ولی ما تحریم را بر نداریم؛ حال آنکه تمام حجت کسانی که طرفدار مذاکره با آمریکا بودند این بود که با این مذاکره، تحریم ها برداشته می شود و اگر قرار باشد تحریم ها برداشته نشود اصلاً مذاکره برای چیست؟

نقدی توقعات بیجا و زیاده خواهی‌های آمریکا را تا امروز مانع پیشرفت مذاکرات دانست و تصریح کرد: آنها می گویند در صورت امضاء توافقنامه محدود سازی ایران، به شرط اینکه ایران از توافقات تخلف نکند بعد از ده یا بیست سال تحریم ها را بر می داریم؛ اولاً تا ده سال دیگر چه کسی مرده و چه کسی زنده است؟ ثانیاً؛ چه کسی تضمین می کند آمریکایی های بهانه جو که یازده سال است مذاکره را کِش می دهند بعد از ده سال بهانه جدیدی را پیش نکشد.

وی افزود: ثالثاً اگر ایران بتواند ده سال با این تحریم ها بسازد و زندگی آرام و در حال پیشرفت داشته باشد، که البته این توانایی را دارد، بعد از ده سال لغو تحریم ها چه فایده ای دارد. آن وقت دیگر کشور از مشکلات تحریم ها عبور کرده و این تحریم ها را چه لغو کنند یا نکنند، لغو است.

در ادامه نقدی تأکید کرد: اگر هم تصور این باشد که با این تحریم ها نمی شود اداره کشور را ادامه داد، که البته تصور غلطی است، پس توافق بدون لغو تحریم چه فایده ای دارد. این واقعیت ها نشان می دهد آمریکا به مذاکرات به عنوان یک بازی می نگرد و برای فهم جدی از مذاکرات باید درس عبرت دیگری به او داد.

وی اظهار داشت: خیلی روشن است که هرتوافقی بدون لغو هم زمان همه تحریم ها، کاملاً غیر قابل قبول است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین بر راهبرد حیاتی نرمش قهرمانانه تأکید کرد و گفت: انعطاف بسیار بالا و نرمش قهرمانانه نظام در مذاکرات هسته ای دست آمریکا را برای همه رو کرد؛ کند ذهن ترین افراد هم حالا می فهمند که آمریکا، مقصر شکست مذاکرات است.

وی در پایان ابراز داشت: حضور هر چه گسترده تر مردم در 22 بهمن امسال پاسخ خوبی به این بازی هاست. ملت ایران هوشمند است، باغیرت است، عزیز است، و یکپارچه و متحد؛ و 22 بهمن امسال هم ملت ایران در لبیک به ندای امام خامنه ای عزیز یکی از شورانگیزترین حماسه های انقلاب را خلق خواهد کرد و جهان را به شگفتی وا خواهد داشت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.