Skip to Content


منتظر اعلام رسمی دولت کویت درباره وضعیت ۱۰ ایرانی بازداشت شده هستیم


سفیر ایران در کویت با اشاره به پیگیری‌های سفارت درباره ۱۰ ایرانی بازداشت شده گفت: در تماس‌‌های انجام شده خواستار اطلاع از وضعیت بازداشت شدگان و اعلام رسمی دولت کویت درباره علت این اقدام هستیم.

 به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، درباره خبر منتشر شده مبنی بر بازداشت 10 تبعه ایرانی در کویت به دلیل ورود غیرمجاز به آب‌های این کشور عنوان کرد: با توجه به اینکه خبر توسط خبرگزاری رسمی کویت (کونا) و به نقل از مقامات گارد مرزی کویت منتشر شده، می‌توان اطمینان حاصل کرد که این افراد بازداشت شده‌اند.

سفیر ایران در عین حال گفت که از سوی مجاری رسمی و قانونی و همچنین وزارت خارجه کویت تاکنون خبری در این زمینه دریافت نشده است.

وی با بیان اینکه با وزارت خارجه کویت در تماس مکرر هستیم، خاطرنشان کرد: در تماس‌‌های انجام شده خواستار اطلاع از وضعیت این افراد و اعلام رسمی دولت کویت راجع به وضعیت این 10 نفر هستیم.

سفیر ایران با ذکر این نکته که قطعا 9 نفر از این افراد در سلامت کامل هستند، عنوان کرد: در پی اخبار منتشر شده درباره نفر دهم که ادعا شده زخمی شده، پیگیری‌های ما در حال انجام است که بتوانیم از وضعیت این فرد و سلامتی آن اطلاع حاصل کنیم.

وی بار دیگر با بیان اینکه پیگیری‌ها از سوی سفارت ایران با کانال‌های رسمی کویت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: طرف کویتی پاسخگوی تماس‌های ما بوده و انشاءالله در همکاری بین دو طرف ایرانی و کویتی و با توجه به اینکه اصل خبر این است که ورود غیرمجاز صورت گرفته و موضوع خاصی غیر از این نیست، وضعیت این افراد را به سرعت روشن شود.

به گزارش فارس، رسانه‌های کویت امروز به نقل از گارد ساحلی این کشور از بازداشت شدن 10 تبعه ایرانی به دلیل ورود غیرمجاز از طریق دریا و در ساحل منطقه «ابوالحصانیه» خبر دادند و اعلام کردند: یکی از ایرانی‌ها در مقابل بازداشت مقاومت کرده و زخمی شده و همه این افراد به جهات مربوطه تحویل داده شده‌اند.

 

 

منبع: فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.