Skip to Content

انتقاد دادستان کل کشور از «بی قانونی دولتی‌ها»؛

منتظری:به روحانی هم نامه نوشتم اما توجه نکرد


جلسه هیئت امنا تشکیل نشده و این پنج نفر معرفی نشدند اما یک مرتبه با صورت جلسه‌ای مواجه شدیم که به صورت دستی آن را گرداندند و در آن مطرح شده بود آقای دوست حسینی به عنوان رئیس صندوق توسعه ملی انتخاب شده است.

به گزارش میبد خبر"؛ به نقل از خبرگزاری رجا، دادستان کل کشور شیوه انتخاب رئیس جدید صندوق توسعه ملی را مغایر قانون دانست و گفت: وقتی متوجه شدیم، ابتدا موضوع را به صورت تلفنی و مکتوب به رئیس جمهور اعلام و عنوان کردیم که این شیوه انتخاب، قانونی نیست.

 
به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در رابطه با انتصاب رئیس جدید صندوق توسعه ملی با بیان اینکه صورت جلسه انتخاب رئیس جدید صندوق را امضا نکرده اظهار کرد: حالا که مسئله مطرح شده است لازم می دانم توضیحاتی را به مردم ارائه و عنوان کنم روش انتخاب شده برای انتصاب رئیس صندوق توسعه ملی مغایر با قانون است.
 
وی ادامه داد: به موجب ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه بند «د » تبصره 6 ، به منظور اداره امور صندوق بر چارچوب مفاد اساسنامه و مصوبات هیئت امنا ، هیئت عامل مرکب از پنج نفر از افراد صاحب‌نظر، با تجربه و خوش نام در امور اقتصادی ، حقوقی ، مالی ، بانکی و برنامه ریزی با حداقل 10 سال سابقه مرتبط و با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد است که توسط هیئت امنا انتخاب و با حکم رئیس جمهور منصوب می‌شود.
 
منتظری تصریح کرد: بنابراین قبل از اینکه رئیس صندوق انتخاب شود باید هیئت عامل انتخاب شوند که 5 نفرهستند که در هیئت امنا باید شناسایی شوند تا مشخص شود که واجد شرایط هستند یا خیر؟ سپس از بین این افراد یک نفر به عنوان رئیس انتخاب می شود.
 
دادستان کل کشور در ادامه به نحوه انتخاب رئیس جدید صندوق توسعه ملی پرداخت و گفت: جلسه هیئت امنا تشکیل نشده و این پنج نفر معرفی نشدند اما یک مرتبه با صورت جلسه‌ای مواجه شدیم که به صورت دستی آن را گرداندند و در آن مطرح شده بود آقای دوست حسینی به عنوان رئیس صندوق توسعه ملی انتخاب شده است.
 
وی بیان داشت: به این مساله اعتراض کردم و بعد از اینکه توجه نکردند مجدداً نامه‌ای برای رئیس جمهور نوشتم که متاسفانه بازهم توجه نشد. کار خلاف قانون انجام شده و نباید برای کار خلاف قانون اصرار کنند.
 
دادستان کل کشور گفت: بهترین کار این است که جلسه هیئت امنا تشکیل شود و به موجب قانون برنامه پنجم توسعه و همچنین ماده 17 برنامه ششم توسعه که فروردین ماه سال جاری در مجلس تصویب شده است و بعضا عنوان می‌شود که هنوز تصویب نهایی صورت نگرفته، بعد از انتهاب پنج عضو هیئت عامل، یک نفر به عنوان رئیس صندوق انتخاب شود.
 
منتظری درباره علت بازداشت شهرام جزایری در مشهد اظهار کرد: پرونده پدیده در مشهد درحال رسیدگی است و اخیرا هم مدیرعامل سابق پدیده بازداشت شده است. در جریان این مسئله ظاهرا شهرام جزایری یک برنامه‌ای در مشهد داشته و ورود به مساله ای کرده است که در حوزه اختیارات آن هیئت تعیین شده بوده است.
 
وی افزود: به همین منظور و برای جلوگیری از بروز برخی از مسائل این فرد را احضار کردند و بازداشت موقت است تا تحقیقات تکمیل شود.
 
منتظری در رابطه با عنوان اتهامی این فرد نیز گفت: آنچه که به ما اطلاع دادند این است که در رابطه با مسائل پدیده وی بازداشت شده است.
 
منبع: رجارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.