Skip to Content

نایب رئیس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس:

منافع ملی حذف یارانه پُردرآمدها بر پیامد‌های سیاسی و اجتماعی آن ارجحیت دارد


نایب‌رئیس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها کاملاً شفاف است، گفت: دولت باید سازوکارهای لازم را برای ساماندهی پرداخت یارانه نقدی و حذف دهکهای پردرآمد و ثروتمندان اقدام کند.

به گزارش یزدرسا به نقل از تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی اظهار داشت: در این قانون تصریح شده است که پرداخت‌های نقدی باید متناسب با درآمد شهروندان باشد و باید تلاش کنیم سهم دهکهای کم‌درآمد مدنظر باشد.


وی افزود: ساماندهی پرداخت نقدی یارانه‌ها علاوه بر کمک به طرحهای سلامت و بهداشت جامعه به رونق اقتصادی هم کمک می‌کند که دستاوردهای این رونق اقتصادی بیشتر نصیب اقشار پردرآمد خواهد شد.


پورابراهیمی گفت:‌ گاهی شنیده می‌شود که دولت یا مجلس به‌خاطر پیامدهای اجتماعی و سیاسی حاضر نیستند یارانه دهکهای ثروتمند حذف شود اما باید همه ما منافع ملی را در اولویت قرار دهیم و با برنامه ریزی صحیح این قانون را اجرا کنیم که به‌نفع همه خواهد بود و حتی این پیامدها می‌تواند مثبت باشد و منافع همگانی را تأمین خواهد کرد.


وی افزود: دولت پیش از این اعلام کرده که 10میلیون ثروتمند را شناسایی کرده است و می‌تواند از همین افراد آغاز کند چون یارانه نقدی مطلوبیت صفر یا ناچیزی برای این قشر دارد و از طرفی دیگر اگر اقتصاد از حالت رکود خارج و وارد دوره رونق شود این قشر ثروتمند و دهکهای پردرآمد بیشترین سود را خواهند برد.


پورابراهیمی اظهار داشت: دستاوردهای اجتماعی و سیاسی آن بسیار ارزشمند خواهد بود و نباید طرح و منافع ملی را قربانی برخی اهداف ناچیز بکنیم.


وی گفت: در بودجه سال جاری تصویب شده است که دولت باید برای ساماندهی پرداخت نقدی اقدام کند اما اجرا نشده است و مجلس تلاش می‌کند با همراهی دولت این موضوع را در بودجه سال آینده به‌طور مشخص تصویب کند و امیدواریم دولت و مجلس و همه مردم با این طرح همکاری کنند.


انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.