Skip to Contentدبیر ستاد مناسب سازی شهرستان میبد گفت: بیش از 160 مسجد در شهرستان میبد وجود دارد که تنها 10 درصد مشکل مناسب سازی آنها مرتفع شده است.

به گزارش میبد خبر، سید محسن فلاح دبیر ستاد مناسب سازی شهرستان میبد در جلسه ای که با حضور رییس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از روحانیون در محل این سازمان برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری سازمان تبلیغات در برگزاری جلسه و هماهنگی های لازم جهت مناسب سازی اماکن مذهبی بیان داشت: بیشترین مشکل معلولان و سالمندان در ارتباط با اماکن مذهبی نظیر مساجد رمپ ورودی، سرویس ها و روشویی های این اماکن می باشد که ضروری است طرح مناسب سازی محیط تمامی اماکن مذهبی، بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه ها در دستورالعمل کار مسئولین شهرستان میبد قرار گیرد.  

وی افزود: با توجه به اینکه استفاده کنندگان از اماکن مذهبی و امامزادگان را طیف وسیعی از افراد جامعه تشکیل می دهندکه افراد سالمند، معلول و جانباز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید جهت حضور ایشان در این اماکن تدابیر لازم اتخاذ شود.

دبیر ستاد مناسب سازی شهرستان میبد اظهار داشت: طبق قانون جامع معلولان مبنی برای موظف بودن همگان در فراهم کردن بستر لازم برای تردد معلولان در جامعه، مقرر شد هر 6 ماه 20 مسجد با تعیین اولویت انتخاب مساجد شلوغ تر در بافت های پرجمعیت مشخص شود تا مشکلات مناسب سازی در آنها حل شود.

فلاح اذعان داشت: بیش از 160 مسجد در شهرستان میبد وجود دارد که تنها 10 درصد مشکل مناسب سازی آنها مرتفع شده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.