Skip to Content

نماینده مردم میبد در مجلس:

منابع هدفمندی یارانه‌ها ابتدا به سلامت و درمان مردم اختصاص یابد


نماینده مردم میبد در مجلس با بیان اینکه طرح تحول سلامت نیازمند تغییر و اصلاح است، گفت: منابع هدفمندی یارانه‌ها ابتدا به سلامت و درمان مردم اختصاص یابد.

به گزارش میبد خبر، کمال دهقانی فیروزآبادی در نشست مجمع نمایندگان استان یزد با دستگاه‌های مرتبط با بهداشت، درمان و سلامت یزد اظهار داشت: دولت در دو عرصه عملکرد خوبی داشته که یکی حوزه بهداشت و درمان و دیگری حوزه هم دیپلماسی بوده است.

نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زحمت‌های زیادی کشیده شده و با توجه به گزارش‌هایی که ارائه شد، رتبه‌های علمی و آموزشی بهتری نسبت به قبل کسب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: یزد علاوه بر اینکه به شهروندان خود خدمات بهداشتی و درمانی خوبی ارائه می‌کند، پذیرای افراد از استان‌های دیگر هم است و لازم است که اعتبارهای این استان افزایش پیدا کند.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه بخشی از مشکلاتی که در این نشست مطرح شد باید در سطح ملی برطرف شود، عنوان کرد: به نظر می‌رسد طرح تحول سلامت نیازمند تغییر و اصلاح است، سطح‌بندی خدمات و سیستم ارجاع باید در طرح تحول سلامت به خوبی دیده شود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیستم ارجاع باید در یک بازه زمانی هفت تا 10 ساله اصلاح شود تا مشکلاتی که الان مشاهده می کنیم را نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های سلامت و بهداشت و درمان ما باید تکمیل شود چرا که هرچه جلوتر می‌رویم نیاز به خدمات درمانی و بهداشتی بیشتر می‌شود، گفت: اگر قرار است پولی از یارانه‌ها تخصیص پیدا کند، ابتدا باید به بخش بهداشت و درمان تعلق گیرد.

نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعتبارات در تمام زمینه‌ها به ویژه بهداشت و درمان باید به صورت کاملا عادلانه در کشور توزیع شود و پس از بهداشت و درمان، اعتبارات اختصاصی از هدفمندی یارانه‌ها باید در بخش‌های حمل و نقل عمومی و آموزش انجام شود.

انتهای پیام/

تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.