Skip to Content

حجت الاسلم غفوری در نماز جمعه این هفته:

ملت ما اهل بصیرتند، برای اتفاق نیفتاده بی دلیل شادی نمیکنند


خطیب جمعه میبد: بعضی از صاحبنظران در همین مطبوعات داخلی ادعا داشتند که چرا مردمی که برای برد یک مسابقه فوتبال اینقدر خوشحالی میکنند، برای این توافق به این مهمی عکس العملی نشان نداده اند، در جواب باید گفت: ملت ما اهل بصیرتند و برای اتفاق نیفتاده بی جهت خوشحالی نمیکنند.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام غفوری در خطبه های این هفته نماز جمعه، ضمن اشاره به رویکرد دولت در مذاکره با مدعیان دروغین جامعه جهانی، توافق صورت گرفته را صرفا در حد یک بیانیه مطبوعاتی دانست و گفت: هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است و هیچ تضمینی بر اصول و جزییات و حتی اجراییات این توافق وجود ندارد، وی افزود: بعضی از صاحبنظران در همین مطبوعات داخلی ادعا داشتند که چرا مردمی که برای برد یک مسابقه فوتبال اینقدر خوشحالی میکنند، برای این توافق به این مهمی عکس العملی نشان نداده اند، در جواب باید گفت: ملت ما اهل بصیرتند و برای اتفاق نیفتاده بی جهت خوشحالی نمیکنند.

امام جمعه موقت میبد در ادامه اظهار داشت: اهم موضوعات مذاکره از این به بعد و بر سر جزئیات آن است که باید چند نکته را مذاکره کنندگان در نظر داشته باشند:

  1. دستاوردهای هسته ای جمهوری اسلامی به عنوان سرمایه عظیم و ماندگار ملی در هیچ موردی قابل معامله نخواهد بود، این انرژی هسته ای باید برای ملت بماند و در عرصه های مختلف از آن بهره برداری کنیم، کسی نگوید چند سانتریفیوژ بچرخد یا نچرخد فرقی نمیکند، بحث این است که ما در این عرصه باید از یوغ ظلم و استکبار بیرون آمده و علاوه بر خود، ملجا و پناه مظلومین دنیا باشیم و این انرژی پاک را به همه تقدیم کنیم.
  2. طرف مذاکره دشمن بدعهد و نابکاری است، نمونه آن دو ساعت پس از توافق بود که فکت شیتی کاملا غیر مرتبط با توافق صورت گرفته ارائه کردند، مسئولین بدانند مردم به این دشمن خونخوار و تشنه به خون مردم، هیچ اطمینانی ندارند و مذاکره کتتدگان هم با صراحت اعلام کنند که به طرف مقابل اعتماد ندارند.
  3. توافقی که عزت و منافع ملی را حفظ کند، نظارت استثنایی ایجاد نکند، بیگانگان در امور داخلی دخالت نکنند، دشمن در صنایع دفاعی ورود نکند و همه تحریمها یکجا لغو شود، قطعا مورد حمایت مردم نیز خواهد بود.

 

خطیب جمعه میبد در پایان صحبت های خود جنایات آل سعود در یمن را باتلاقی برای آنها دانست و گفت: اگر آل سعود متنبه نشده و دست از جنایت برندارند، یقین بدانند در باتلاقی که خود ساخته اند، بدست مردم یمن و با حمایت ملت ایران غرق خواهند شد.

منبع: میبد خبر
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


سید حسینی
احسنت به این خطبه های اتشین ودشمن شکن حاج اقاغفوری
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۱ ۲۳:۱۴
سید حسینی
احسنت به این خطبه های اتشین ودشمن شکن حاج اقاغفوری
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۱ ۲۳:۱۳