Skip to Content

در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان شد:

ملت بزرگ ايران ، زير بار ذلت در مذاكره با استكبار و گروه ۱+۵ نخواهد رفت


حجت الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در جمع خبرگان رهبري در خصوص روند مذاكرات هسته كشورمان با گروه ۱+۵ گفت : تيم مذاكره كننده هسته اي كشورمان افراد متدين و اميني هستند كه با رعايت خط قرمزهاي انقلاب اسلامي مذاكرات را به پيش مي برند .

به گزارش میبد خبر به نقل از میبد آدینه؛ حجت الاسلام محمد اعرافي افزود : اما نگراني رهبر عظيم الشان انقلاب از طرف مقابل است چرا كه آنها اهل خدعه ، نيرنگ و پشت پا زدن به قوانين بين المللي هستند كه احتمال مي رود از پشت به ملت بزرگ ايران خنجر بزنند .

خطيب جمعه موقت ميبد با بيان اينكه مسئولين و تيم مذاكره كننده بايد مواظب ترفندهاي استكبار در روند مذاكرات باشند تصريح كرد : همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند ؛ مذاكرات بايد يك مرحله اي انجام و هرگونه توافق برد براي ايران باشد .

امام جمعه موقت به اشاره به نتيجه مذاكرات گفت : اگر در مذاكرات به نتيجه مطلوب رسيديم تدابيري انديشيده ايم و مي دانيم بعد از مذاكره چه كار كنيم كه طرف مقابل نتواند زير توافق بزند.

وي تمديد تحريم عليه ايران اسلامي از سوي اوباما رئيس جمهور امريكا را مضحكه آور خواند و افزود : چگونه آنها كه بر توافق در مذاكرات اين همه تاكيد دارند همچنان بر تحريم عليه ايران اسلامي اصرار مي ورزند.

حجت الاسلام اعرافي تصريح كرد : تا تحريمها برداشته نشود هرگز ملت بزرگ ايران ، زير بار ذلت مذاكره با استكبار و گروه ۱+۵ نخواهد رفت .

وي با اشاره به نامه گنديده دهنان استكبار و  امريكا و سناتورهاي مزدور صهيونيست مبني بر تاييد و امضاي هرگونه توافق در مذاكره با ايران در كنگره امريكا گفت : اين نامه اخير سناتورهاي امريكا نهايت فروپاشي و انحطاط اخلاق سياسي در نظام امريكا است كه در هيچ يك از قوانين بين المللي وجود ندارد و اين خيال باطل و اوهام را بايد به گور ببرند.

حجت الاسلام اعرافي در بخش ديگر از سخنان خود با گرامي داشت هفته منابع طبيعي و روز درختكاري ، حفظ محيط زيست را در گرو صيانت از سه عنصر آب ، خاك و هوا عنوان كرد و افزود : بايد در زراعت و كشاورزي طوري از اين ماده حياتي استفاده كرد كه به آلودگي منجر نشود.

امام جمعه موقت ميبد ، سرازير شدن پسابها و فاضلاب كارخانه ها به سمت سفره هاي زيرزميني آب و فرسايش خاك را موجب افزايش انواع بيماري هاي قلبي و عروقي و انواع سرطانها دانست و گفت : امروز صنعت کاشی در اين شهرستان به اشباع رسيده است و ابرهایي كه صبحگاهان بر روي آسمان اين شهرستان مشاهده مي شود جايي براي نفس كشيدن براي مردم نگذاشته است .

وي تاكيد كرد : مسئولين بايد سرمايه گذاران را به سمت صنايع پاك هدايت كنند و هيچ گونه مجوزي را براي احداث كارخانجات آلاينده جديد صادر نكنند .

خطيب جمعه ميبد در ادامه ، ۲۲ اسفند سالروز تاسيس بنياد شهيد و امور ايثارگران را گرامي داشت و با اشاره به تاسيس اين نهاد در سال ۵۸ به دست معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني رحمه الله عليه گفت : شهدا و خانواده هاي آنها حق بزرگي بر گردن ما دارند و بايد نام و ياد آنها را فراموش نكنيم.

امام جمعه موقت ميبد ، امنيت و آسايش و سرافرازي ملت بزرگ ايران را مرهون ايثار و از جان گذشتگي و خون پاك شهدا و ايثارگران خواند و افزود : بايد همواره با انس با وصيت نامه هاي شهدا به ياد آنها باشيم . آنهايي كه فداكاري كردند تا بر اين سرزمين ، اسلام حكمفرما شود .

وي ۲۳ اسفند سالروز ارتحال مرحوم آيت الله كاشاني از پيشگامان مبارزه با استكبار و انگليس را هم گرامي داشت و گفت : مرحوم آيت الله كاشاني از بزرگان ديني بود كه در مبارزه با پير فرتوت انگليس و در نهضت بزرگ و سرنوشت سازي ملي شدن صنعت نفت نقش مهمي را ايفا كرد .

حجت الاسلام محمد اعرافي با گرامي داشت ۲۴ اسفند سالروز انفجار بمب در نماز جمعه تهران در سال ۶۳ ، به شجاعت و اقتدار مقام عظماي ولايت حضرت آيت الله خامنه ای در آن دوران پرداخت و گفت : در حالي كه در اين بمب گذاري كه از سوي منافقين كوردل انجام شد و تعدادي از عزيزان و هم وطنانمان به شهادت رسيدند ، اما مقام عظماي ولايت در آن زمان با اقتدار و صلابت به خطبه هاي غراي خود ادامه دادند که نشان از صلابت و اقتدار کامل ایشان بود.

امام جمعه موقت ميبد سالروز بمباران شيميايي حلبچه از سوي صدام در ۲۵ اسفندماه سال ۶۶ را محكوم كرد و افزود : اين بمباران وحشيانه كه با حمايت دولتهاي استكبار انجام شد و هزاران نفر از مردم با سلاح كشتارجمعي شيميايي كشته شدند.

وي با اشاره به گزارش اخير احمد شهيد ديدبان مزدور استكبار گفت : ننگ بر آنها كه با اين همه پرونده سياه خود در كشتار جمعي در جاي جاي عالم ، دم از دفاع و حمايت از حقوق بشر مي زنند.

خطيب جمعه موقت ميبد سالروز ارتحال جانگداز يادگار امام مرحوم سيد احمد خميني را هم گرامي داشت و گفت : مرحوم سيد احمد خميني نقش مهم و سرنوشت سازي در رشد و نمو انقلاب داشت و همواره در كنار امام راحل با صبر و بردباري در راه اسلام و انقلاب مجاهدت مي كرد .

وي افزود : مرحوم سيد احمد خميني همواره به دفاع از ولايت و مقام معظم رهبري تاكيد داشت .

امام جمعه موقت ميبد در پايان هم با اشاره به احداث صحن ۲۲۰ هزار متري حضرت زهراي مرضيه سلام الله عليها درنجف اشرف ، مردم را به كمك و حمايت از اين صحن دعوت كرد و گفت : بعد از هزار و ۴۰۰ سال اين صحن در ۵ طبقه در حال احداث است و مردم مومن و متدين شهرستان ميبد كه همواره در امور خيریه پيشگام هستند مي توانند كمك هاي خود را در جهت سرعت بخشي به اين پروژه معنوي به ستاد عتبات عاليات اهدا كنند .
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.