Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه:

ملت ایران هرگز به خاطر لقمه نانی در برابر دشمنان کوتاه نخواهد آمد/ علاوه بر تحریف افکار امام باید مواظب «تحریف شهدا» نیز باشیم


...شما که اختلاف افکنی کرده و در تلاشید تا اسراییل را در نقطه ی امن قرار دهید، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در جای جای جهان به هم پیوند خواهند خورد و آرزوی شما را به یاس تبدیل میکنند.

به گزارش میبد خبر،خطیب جمعه میبد بااشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب در رابطه با «تحریف امام(ره)» اشاره کرد: علاوه بر تحریف افکار امام باید مواظب «تحریف شهدا» نیز باشیم. مبادا تحت تاثیر افکار غلط ، حقیقت راه امام و شهدا دگرگون جلوه داده شود، وی تصریح کرد: راه امام، راه تحجر و اندیشه لیبرالیسمی وسکولاریسم نبود، بلکه راه اخلاقی و منطقی، انقلابی و مبارزه با ظلم و ستم بود، این دردآور است که کسی نام امام و شهید را حفظ کند ولی حقیقت و محکمات آنها را تحریف کند، بدترین توهین ها به امام و شهدا این است که کسی نام آنها راببرد ولی حقیقت آنها را تحریف کند چنانچه در سال 88 کسانی خلاف منطق انتخابات عمل کردند و در برابر آراء مردم که همان راه امام و شهداست ایستادگی کردند در حالی که نام امام نیز بر زبان آنها جاری بود.

رئیس جامعه المصطفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات جهان اسلام، تصریح کرد: امروزه توطئه های بسیار عمیقی در سطح جهان اسلام در حال رقم خوردن است  که همه آنها بواسطه نقشه های مستکبرین و نظام های وابسته به آنهاست. امروزه دشمنان اسلام برنامه ریزی کردند که دنیای اسلام در آتش و خون و فتنه های اختلاف قومی و نژادی و مذهبی بغلتد و خودشان در سایه آرامش زندگی کنند، آنها قدرت های پوشالی وابسته خودشان را در قالب القاعده و داعش مامور کرده اند که به امت اسلام لطمه وارد کنند تا درخشش بازگشت به اسلام و گفتمان اسلامی را محدود کنند.

امام جمعه میبد گفت:آمریکاییها و دشمنان اسلام بدانید، شما که اختلاف افکنی کرده و در تلاشید تا اسراییل را در نقطه ی امن قرار دهید، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی و جریان مقاومت در جای جای جهان به هم پیوند خواهند خورد و آرزوی شما را به یاس تبدیل میکنند.

اعرافی در خصوص پرونده مذاکرات تاکید کرد: ایران آگاهانه و هوشمندانه نرمش قهرانانه را شروع کرده و دنیا باید قدر این نرمش قهرمانانه را بداند، نرمش قهرمانانه یعنی لطف و بزرگواری ملت ایران که حاضر شد با شمایی که آنقدر پست و رذل هستید که نشستن با شما نیز برای ما سخت بود، بنشینیم و صحبت کنیم. معنای نرمش قهرمانانه این است که ما اهل گفتگو هستیم و آماده ایم اعتماد کسانی که اعتماد ندارند را جذب کنیم و همه دنیا بداند ملت ایران ملت پذیرش نرمش تسلیمانه نیست، ما نرمش را با قهرمانی میپسندیم و خطوط  قرمز باید رعایت شود.

وی همچنین اعلام کرد: این گفتگوها زمینه ای است تا در آینده ملت ها بنشینند و آمریکا و اسرائیل و قدرت های هسته ای و دارای سلاح کشتار جمعی را خلع سلاح کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد:همه بدانند که مذاکره پایان راه نیست و همزمان با مذاکره باید راه اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم. مسئولان ما به حاشیه نروند و به مسائل کم ارزش نپردازند، بلکه به متن  طراحی یک اقتصاد مقاوم و استواربپردازند.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: سخن ما به مستکبران این است که ما در مسیر این مذاکرات خطوط قرمز و ارزش های انقلاب اسلامی را نادیده نمیگیرم و چون منطق داریم با منطق عمل میکنیم و هرگز این ملت به خاطر لقمه نانی در برابر دشمنان کوتاه نخواهد آمد.

امام جمعه میبد در ابتدای سخنان خود، با اشاره به روز بسیج اساتید، یاد و خاطره شهید چمران را گرامیداشت و همچنین ضمن نکوداشت حضور مردم تهران در تشییع پیکر شهدای غواص، این حرکت را نشان دهنده ی پیوند ناگسستنی مردم با شهدا و امام شهدا دانست. وی همچنین با اشاره به هفته ی صرفه جویی در مصرف آب، اظهار داشت: مع الاسف 80 درصد آب در کشاورزی مکانیزه و مهندسی نشده هدر میرود که بخشی از جبران این خسارت  به تلاش و برنامه ریزی مسئولین بستگی داشته و بخش عمده ای از آن به فرهنگ صحیح مصرف کردن و اصلاح الگوی مصرف وابسته است.

سخنان آیت الله اعرافی درخطبه ی اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان، حول محور دوستی و تاثیر محیط و دوستی بر جوانان و نوجوانان بود.

خطیب جمعه میبد دوستی را مهمترین عامل بر شکل گیری شخصیت و رفتار دانست و بر لزوم دقت در انتخاب دوستی و حلقه ی رفاقت تاکید کرد و اذعان داشت: دوستی میتواند همه سرمایه های انسانی ما را از بین ببرد و از طرفی هم میتواند انسان را به سعادت برساند و اگر دوستی ها بر اساس فکر و معرفت باشد حتی در آخرت هم به کمک انسان می آید و اگر انتخاب دوستی شیطانی باشد در آن دنیا نیز گریبانگیر انسان خواهد بود.وی در ادامه این سوال را در اذعان متبادر ساخت که شرایط و ملاک های انتخاب دوستی چیست؟ ... و پاسخ آن را به بحث هفته های بعد موکول کرد.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.