Skip to Content

مدیر حوزه های علمیه در نماز ظهر عاشورا:

ملتی که محرم و عاشورا دارد شکست ناپذیر است / در کنار انقلاب اسلامی و ولایت و امامت قرار بگیرید


نماز ظهر عاشورا همزمان با سراسر کشور به امامت حضرت آیت الله اعرافی در حسینیه اعظم شهیدیه شهرستان میبد با شکوه هرچه تمامتر اقامه شد .

به گزارش "میبدخبر"، آیت الله اعرافی قبل از نماز در بیاناتی با تسلیت ایام عاشورای حسینی و قدردانی از احیاء کنندگان عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) گفت : اقامه عزای حسین (ع) در بیش از یکصد حسینیه در شهرستان میبد که نمونه آن این مراسم باشکوه با حضور جوانان و نوجوانان و خواهران و برادران است نشانه عشق شما به سالار شهیدان است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عزاداری شما امروز نه تنها در ایران بلکه در همه جهان بازتاب دارد و پرچم پرافتخار امام حسین (ع) در سراسر عالم ، در برابر ستمکاران و ستم پیشگان برافراشته و در احتزاز است.
رئیس حوزه های علمیه کشور تصریح کرد : امروز داعشی ها و امریکایی ها و دشمنان اسلام و خاندان پیامبر باید ببینند ؛ این جوانان سیاه پوش و زنان و مردان ما چگونه در صحنه عزای امام حسین (ع) حضور دارند ؛ و هر جا لازم باشد در برابر جنایتکاران قد علم خواهند کرد و صحنه را هیچگاه ترک نخواهند کرد .
وی با اشاره به اینکه مردم عاشق امام حسین (ع) با شور و شوق با حماسه بزرگ در حسینیه های سراسر کشور و سراسر عالم به عشق سالار شهیدان جمع شده اند خاطرنشان کرد : اینها در برابر شما غداران تاریخ و ستم کاران عالم کوتاه نخواهند آمد و این درس بزرگ عاشورای حسینی است .
رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تاکید بر اینکه شاید برای خیلی از نوجوانان و جوانان ما این سوال مطرح است که چطور در عاشورای سال 61 جامعه مبتلا به فروپاشی فرهنگی شد و انحطاط اخلاقی پیدا کرد و سبط رسول خدا در جلوی دیدگان مردم به شهادت رسید ؟ گفت : پنج عامل موجب شهادت امام حسین (ع) و فروریزی ارزشهای اخلاقی و معنوی در جامعه شد .
1-  دشمنی با حق : آدم هایی که آگاهانه در برابر حق و ارزشهای معنوی و اخلاقی بایستند زیاد نیستند اما کسانی مثل عبیدالله و یزید رسما در برابر خاندان پیامبر قد علم کرده بودند .
2-  غفلت : بسیاری از آدم ها حقایق را می دانستند اما غافل و بی تفاوت بودند بیشتر جامعه ای که امام حسین را تنها گذاشت جامعه ای نبودند که دشمن باشند اما غافل بودند و می دیدند ارزشهای اخلاقی در حال از بین رفتن است ، فساد در حال گسترش است اما در خواب بودند و حس تحرک نداشتند.
3-  جهل و نادانی: جمع زیادی هم نمی دانستند . اکثریت جامعه شام کسانی بودند که حقایق دین به آنها منتقل نشده بود و آگاه به ارزشهای متعالی دین نبودند . ما هم ممکن است امروز مبتلای به همین عامل ها بشویم .
4-  ترس : خیلی ها دشمن نبودند ؛ جاهل و غافل هم نبودند اما ترس آنها را از اقدام به امر به معروف و نهی از منکر و دفاع از سالار شهیدان واداشت . جمع زیادی در کوفه دچار ترس شدند.
5-  طمع : طمع در دنیا و لذت های دنیا عمر سعد را از گرد امام حسین (ع) جدا کرد . امروز هم جامعه ما در معرض دشمنی های مستکبران عالم است ؛ دشمنانی که در طول سالهای مدید ، تحریم و جنگ را بر این ملت تحمیل کردند هم در داخل با آسیب های فرهنگی و اجتماعی مواجه ایم .
وی افزود : سپاه شیطانی اعتیاد و فسادی که از طریق کانال های رسمی و ماهواره ها و شبکه های مجازی در حال انتشار است جامعه ما را در برابر این خطرها قرار داد .
امام جمعه میبد با بیان اینکه ملت سرافراز ایران باید خود را وسط معرکه بسیار بزرگ بدانند چرا که دشمنان به صف شده اند تا به ملت ایران ضربه بزنند و داعشیان و دشمنان پیامبر را تحریک کردند تا عتبات عالیات را از میان بردارند خاطرنشان کرد : در داخل کشور هم با خطرها و مشکلات زیادی موجه ایم و تنها راه حل همه این مشکلات این است که عزاداران سالار شهیدان مواظب باشیم پنج سپاه شیطان یعنی دشمنی با حق ، جهالت و نادانی ، غفلت از حقایق دین ، ترسیدن از دشمنان دین و طمع به دنیا به سمت ما حرکت نکند.
آیت الله اعرافی گفت : پیام امروز عاشورای حسین (ع) و سپاه اباعبدالله در کربلا به ملت ایران و زنان و مردان عزادار حسین این است که مواضب باشید و حقایق دین را بشناسید ؛ در کنار انقلاب اسلامی و ولایت و امامت قرار بگیرید و مبادا دشمنان شما را از این راه نورانی جدا کنند .
وی خاطرنشان کرد : مگر نمی بینید در کنار مرزهای ما و در سراسر منطقه ما دشمنان صف کشیده اند و همه منطقه را ناامن کرده اند و داعشی ها را مامور کرده اند تا به حریم سالار شهیدان در کربلا و دمشق و سایر نقاط حمله ور شوند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ایران قوی و جوانان آبرومند می توانند در برابر دشمنان بایستند گفت : مسئولان در اداره کشور حساس باشند و نباید از دشمنان و سپاه یزیدیان دوران بترسیم .
رئیس حوزه های عملیه کشور با اشاره به پیروزی حزب الله لبنان در برابر سپاه تا دندان مسلح رِژیم صهیونیستی گفت : ملت بزرگ ایران عاشورا و علی اصغر ، علی اکبر و حضرت عباس (علیهم السلام ) دارد و ملتی که محرم و عاشورا دارد شکست ناپذیر است .
وی خاطرنشان کرد : اما شرط این شکست ناپذیری این است که مفاسد اخلاقی را دور ، خانه ها را استوار و فرزندان خود را تربیت و جلوی سپاه اعتیاد و گناه و فساد را در همه ابعاد کشور بگیریم .
آیت الله اعرافی با بیان اینکه پیام عاشورا نماز ، مسجد ، جمعه ها و جماعت های باشکوه و آبرومند و ایثار است ، افزود : مسئولان در برابر فساد مالی و اخلاقی و فرهنگی باید قیام کنند و خانه های ما از فساد آزاد شود چرا که امروز شیطان از طریق فضای مجازی در صدد است همه اخلاق و ارزشهای ما را بگیرد .

میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...