Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

ملاک رهبر معظم انقلاب عدم حمایت از سردمدار فتنه است/حقوق های نجومی برخی مسئولان هجوم به ارزشهاست/تجلی حجاب و عفاف باید همیشگی باشد


حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به حقوق های نامتعارف برخی از مسئولان ، آن را هجوم به ارزشها خواند.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از میبدآدینه ، حجت الاسلام محمد اعرافی با تاکید بر پی گیری جدی دولت در مبارزه با حقوق های نامتعارف گفت : هر چند این حقوق های نجومی عده قلیلی از مسئولان را شامل می شود و اکثر مسئولان ما پاک دست هستند ؛ اما این مبارزه باید آغازی برای نهضت و مبارزه با اشرافی گری ، تجمل گرایی ، مبارزه با فساد اداری و جلب اعتماد بیشتر مردم به نظام جمهوری اسلامی باشد .

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه باید سازوکارهای اساسی در این زمینه ارائه شود افزود : البته دولت لایحه ای را در این باره به مجلس فرستاده است تا از این پس جلوی دست اندازی به بیت المال گرفته و خدشه ای به ملت و نظام وارد نشود.

وی مروجان اسلام امریکایی ، اشرافی گری و فتنه را سه ضلع مثلث شوم خواند و تصریح کرد : رهبر و نظام ما امروز مانند سدی پولادین در مقابل این سه ضلع مثلث شوم قرار دارند و هرگز نمی گذارند دشمنان با این پدیده ها نظام و ملت ایران را از مسیر خود منحرف کنند.

امام جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد : مردم ما با حضور باشکوه شان در هوای گرم و با دهان روزه در راهپیمایی روز جهانی قدس و نماز عید سعید فطر ، به دشمنان نشان دادند که برای دفاع از ارزشها و آرمانهای امام و رهبری در صحنه هستند و مسئولان هم باید در مقابل این ملت بصیر و شریف به وظایف خود عمل کنند.

پناه بردن به غرب برای توسعه کشور از نگاه رهبر انقلاب عین بی خردی است

حجت الاسلام اعرافی ۲۳ تیر سال ۱۳۷۸سالروز همستگی ملی در دفاع از نظام و رهبری را خاطرنشان کرد و گفت : در ۲۳ تیر سال ۷۸ عده ای با کمک دشمنان مستکبران ، امریکا و اسرائیل به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند اما با هوشیاری ملت این فتنه در نطفه خفه شد .

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به موضع رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیرشان گفت : ملاک رهبر معظم انقلاب عدم حمایت از سردمدار فتنه در ساقط کردن نظام بود که فرمودند : هنوز این افراد حتی اعلام برائت هم نکردند بنابراین پناه بردن به غرب برای توسعه و آبادانی کشور از نگاه رهبر انقلاب عین بی خردی است .

کودتای نوژه با پایمردی امام و شعور مردم خنثی شد

وی هیجده تیر ۵۹ سالروز توطئه کودتای پادگان نوژه همدان از سوی بدخواهان و توطئه گران معروف به عملیات نقاب را خاطر نشان کرد و افزود : دشمنان اسلام به سردمداری استکبار جهانی و اسرائیل ، از همان اوایل انقلاب ، توطئه های فراوانی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به کار بردند و با انواع توطئه ها ، انفجارها ، ترور شخصیتها و مسئولان نظام ، مردم و ذبح کردن مردم در کردستان در پیش گرفتند اما با پایمردی امام و به فضل الهی و حضور باشعور مردم نتوانستند به اهداف شوم خود دست بیابند.

عفاف و حجاب سرمنشاء همه خوبی هاست

امام جمعه موقت میبد با تشریح حادثه تاریخی ۲۱ تیر سال ۱۳۱۴ و کشف حجاب از سوی رضاخان قلدر اظهار داشت : رضاخان قلدر با حمله وحشیانه و به خاک و خون کشیدن مردم در مسجد گوهرشاد می خواست عفت و حجاب زنان و بانوان ایران را به تاراج ببرد اما نتوانست .

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه ۲۳ تیر به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است و هر سال در این روز زنان و بانوان ما برای دفاع از این آرمان دینی خود در سراسر کشور تجمع می کنند افزود : در همه روزهای ما باید عفاف و حجاب تجلی پیدا کند .

خطیب جمعه موقت میبد ، عفاف را نیروی تعدیل کننده درونی ، نفسانی و کنترل کننده غرائض شهوانی دانست و افزود : این غیرت دینی جایگاه ویژه ای در نظام اسلامی دارد و در روایات از عفاف و حجاب بعنوان بهترین عبادت یاد می شود.

وی با بیان اینکه امیرالمومنین حضرت علی (ع) می فرمایند : " عفاف و حجاب سرمنشاء همه خوبی هاست افزود : انسان عفیف که غیرت دارد و اهل گناه نیست مقامش به اندازه شهید در راه خداست .

امام جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه گسترده عفاف به گستردگی تمام ابعاد وجودی انسان در عرصه های سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و هنری است ، افزود : اگر عفاف و حجاب را در قوه شهوانی انسان و خویشتنداری در غرائض جنسی می دانند به این دلیل است که در آنجا بیشتر مشهود است.

حجت الاسلام اعرافی خاطرنشان کرد : حجاب امر ظاهری و عفاف امر باطنی است و رعایت حجاب امری فطری است که به آدم و هوا بر می گردد ، در آن هنگامی که از میوه آن درخت خوردند و لباس آنها کنده شد به دنبال حجاب گشتند تا بدن و عورت خود را بپوشانند.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به اینکه عفاف و حجاب هم برای زن و هم برای مرد است گفت : عفاف و حجاب تنها در پوشش نیست بلکه در سخن گفتن هم است و انسان باید غیبت و تهمت و دروغ در حرفایش نباشد و گناه هم نکند و در خوردن حلال و حرام هم مواظبت کند بنابراین کسی که فقیر است باید عفت داشته باشد و دست به کسی دراز نکند و کسی که غنی است مال خود را در راه خدا خرج کند و اگر در همه ابعاد انسان عفت داشته باشد مدینه فاضله را شکل خواهد داد .

امام جمعه موقت میبد با دعوت از همه زنان و بانوان در شرکت باشکوه در تجمع عفاف و حجاب در عصر روز دوشنبه در پارک فلسطین افزود : برای اینکه پایه های عفاف و حجاب بیش از گذشته در کشور استوارتر شود باید در این تجمع باشکوه شرکت کرد.

نیروهای مقاومت در جنگ ۳۳ روزه صهونیست را به ذلت کشاند

حجت الاسلام اعرافی ۲۲ تیر آغاز جنگ ۳۳ روزه لبنان و مقاومت اسلامی را گرامی داشت و گفت : در جنگ ۳۳ روزه لبنان ، نیروهای مقاومت اسلامی ، رژیم غاصب اسرائیل را به ذلت نشاندند.

تخریب بقیع از سوی وهابیت آل سعود حادثه تلخ در تاریخ اسلام است

خطیب جمعه موقت میبد ، هشتم شوال ۱۳۴۴ سالروز تخریب بارگاه ائمه بقیع توسط وهابیون خبیث آل سعود را حادثه ای تلخ در تاریخ اسلام خواند و گفت : این جنایت خیلی شبیه جنایت رضاخان قلدر در مسجد گوهرشاد بود تا به گمان خود با سرکوب ملت بتوانند اسلام ناب را از میان بردارند و خودشان را در دنیای اسلام نشان دهند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.