Skip to Content


معلمان آموزش و پرورش میبد بهداشت کار دهان و دندان می شوند


به منظور ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان دانش آموزان 6تا12ساله دوره ی آموزش عملی مراقبین سلامت دهان ودندان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش "میبدخبر"دوره ی آموزش عملی مراقبین سلامت دهان ودندان درراستاي طرح سلامت دهان ودندان بر اساس تفاهم نامه ی بین وزارتین بهداشت و آموزش و پرورش به منظور ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان دانش آموزان 6تا12ساله در سالن اجتماعات آموزش و پرورش میبد برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در اين دوره آموزشی که با همکاری اداره  آموزش و پرورش و به همت واحد سلامت مدارس و جوانان و گروه بهداشت مدارس و دهان و دندان مرکز بهداشت میبد برگزار شد، دکتر سهیلی سرپرست شبکه بهداشت ضمن تقدير و تشكر از مدیریت آموزش و پرورش از همکاری بسيار خوب و ارزشمند این مجموعه به ویژه از مديران، مربيان و معلمان در راستای اجرای موفق اين طرح در سطح میبد تشكر وقدردانی کرد و بر اهميت و لزوم اجرای این طرح تاکید نمود.

در ادامه دکتر کلانتر کارشناس مسئول دندانپزشکی شهرستان در رابطه با این طرح توضیحاتی ارائه داد و پس از آن دکتر کمال یزدی به عنوان مدرس گارگاه، نحوه معاينه دهان و دندان و تشخيص بیماری ها و پوسیدگی دهان و دندان، نحوه ثبت و ارجاع و شناخت دندان های شیری و دائمی به صورت عملی آموزش داد.

همچنین در ادامه، نحوه انجام فلورایدتراپی و فیشورسیلانت به صورت عملی با استفاده از یونیت پرتابل سیار دندانپزشکی با استفاده از دوربان داخل دهانی مراحل کار را به صورت عملی به شرکت گنندگان کارگاه آموزش داد.

دکتر یزدی آموزش مراقبین سلامت و دهان و دندان به منظور سطح یک خدمات شامل معاينهT آموزش و فلورایدتراپی بمنظور بهبود بخشيدن و افزایش کیفیت به سطح دو خدمات شامل فیشورسلانت و ترميم دندان توسط دندانپزشکان در مراکز بهداشت درمانی را از اهداف این طرح دانست.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.