Skip to Content

یادداشت/

معاون استاندار؛ از دیدار با خاتمی تا طعنه به منتقدان!


مشکل دلواپسان این است که در هنگامه جهاد، پیشتاز دفاع از ملت می‌شوند و بر خلاف برخی که تنها در عرصه سخن رجزخوان ماهری هستند، اینان در عرصه پیکار با خصم و دمیدن در شیپور جنگ که به تعبیر شهید چمران، مرد را از نامرد متمایز می‌ساخت، در خطوط مقدم جبهه‌ها سینه سپر نموده و از دین و دنیای این مردم دفاع می‌کردند.

به گزارش میبدخبر، اخیرا یکی از معاونان استاندار هم در نوشته‌ای به تمجید احساسی از وزیر امور خارجه پرداخته و نوشته است: ظریف، اسمی که در خاطره ها خواهد ماند؛ انسان خوش چهره که فقط به کشور فکر کرد... عشق به وطن چه با درد کمر و چه با خبر ناخوشی فرزند وچه با بی مهری دلواپسان او را به مانند کوهی آتش فشان از درون سوزناک واز بیرون استوار نشان داد... آنهایی که هشت سال بر طبل تحریم کوبیدند، از قدم زدن او نالیدند و هوار سردادند، پشت این هوار لبخند زدند و بر مشقت این ملت شقاوت کردند، برشعور این مردم شعار بستند...

 

البته چنین ادبیاتی از کارگزاران دولت یازدهم دور از انتظار نیست؛ به ویژه اگر کارگزاری باشد که در نخستین روز سال جدید در مراسمی با محوریت خاتمی حضور می‌یابد؛ یعنی همان کسی که هرچند می‌توانست مورد احترام دلسوزان نظام باشد، اما عملکردش در فتنه 88 چنان ناجوانمردانه بود که به حکم مراجع قانونی ممنوع‌الخروج و حتی ممنوع‌التصویر شده است و رهبر عالی‌قدر نظام که شرح صدرش مثالزدنی است، از به حضور پذیرفتن وی حتی در ایام بستری شدن در بیمارستان پرهیز می‌کند.

 

معاون استاندار در مدح مبالغه‌آمیز خود برای محمدجواد ظریف، دلواپسان را از کنایه‌های خود بی‌نصیب نمی‌گذارد و ادعا می‌کند «آنها هشت سال بر طبل تحریم کوبیدند... و بر مشقت این ملت شقاوت کردند»؛ اما توضیح نمی‌دهد که دلواپسان چرا و چگونه برطبل تحریم کوبیدند! مشکل دلواپسان مغضوب این است که حرمت آرمان‌ها و شرافت خود و ملتشان را پاس می‌دارند و غیرتشان اجازه نمی‌دهد منافع و مصالح ملی وجه‌المصالحه در برابر باج‌خواهان نظام سلطه قرار گیرد. مشکل دلواپسان مغضوب این است که در هنگامه جهاد و مبارزه، پیشتاز دفاع از ناموس و شرافت این ملت می‌شوند و بر خلاف برخی مدعیان گزافه‌گو که تنها در عرصه سخن رجزخوان ماهری هستند، اینان در عرصه پیکار با خصم و دمیدن در شیپور جنگ که به تعبیر شهید چمران، مرد را از نامرد متمایز می‌ساخت، در خطوط مقدم جبهه‌ها سینه سپر کرده و از دین و دنیای این مردم دفاع می‌کردند.

 

آقای معاون محترم!

ادعا کرده‌اید دلواپسان «بر مشقت این ملت شقاوت کردند و برشعور این مردم شعار بستند...»؛ اما کاش فراتر از این کلی‌گویی‌ها، مصادیقی عینی از این ادعای خود را مطرح می‌کردید.

 

آقای معاون محترم!

دلواپسانی که این روزها نیش‌های طعن مدعیان و رسانه‌های زنجیره‌ای را در جسم و جان خود تحمل می‌کنند، نیک می‌دانند که «هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد، لاجرم زیر لگد دشمنش بیدار می شود» و از همین روست که هجمه‌های ناجوانمردانه و شارلاتانیزم افراد و جریان‌های پرمدعای این‌روزها نمی‌تواند در اراده محکمشان برای دفاع از دستاوردهای نظام و خون‌های مطهر شهدا خللی ایجاد کند.

 

آقای معاون محترم!

کسانی بر مشقت این ملت شقاوت کرده و می‌کنند که می‌کوشند تا به هر بهانه‌ای به احیای عوامل اصلی فتنه 88 بپردازند؛ همان کسانی که برای ارضای شهوت قدرت‌طلبی‌شان ناجوانمردانه بر نظام اسلامی شوریدند و قلب رهبر محبو‌بمان را به درد آوردند.

 

آقای معاون محترم!

کسانی بر شعور این مردم شعار بستند که از تدبیر و اعتدال دم زدند؛ اما خشن‌ترین تعابیر را درباره منتقدان خویش به کار برده‌اند.

کسانی بر طبل تحریم‌ها کوبیدند که در انتخابات88، به جای تمکین در برابر آرای ملت، به اردوکشی خیابانی روی آوردند و با امضای بیانیه‌ مجمع روحانیون مبارز، مردم را به تظاهرات خیابانی فرامی‌خواندند؛ همان کسانی که شما به عنوان کارگزار نظام اسلامی ابایی ندارید در مراسم عیددینی آنها هم حاضر ‌شوید!

 

آقای معاون محترم!

لطفا این‌گونه واقعیت‌ها را دگرگون جلوه ندهید. تحریم‌ها دقیقا از زمانی تشدید شد که مدعیان اصلاح‌طلبی و فتنه‌گران، به جای تمکین در برابر اراده ملت در خرداد88، علیه نظام اسلامی شوریدند و با عربده‌کشی‌های بی‌مبنای خود در آن دوران، دشمنان زبون را که در برابر قدرت نظام اسلامی به عقب رانده شده بود، امیدوار ساختند.

 

آقای معاون محترم!

سخن درباره ادعاهایتان بسیار است. توصیه دوستانه ما به شما این است که بیش‌تر بیندیشید و عمیق‌تر به تحلیل مسائل اساسی مملکت بنشینید.

 نویسنده: م. دلدار
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.