Skip to Content

رئیس امور فنی بیمه شدگان اداره کل تامین اجتماعی استان یزد خبر داد

مصوبه جدید برای استفاده زنان خانه دار از بیمه تامین اجتماعی


رئیس و کارشناس ارشد امور فنی بیمه شدگان اداره کل تامین اجتماعی از مصوبه جدید برای استفاده زنان خانه‌دار از بیمه تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محمود دادآفرین با بیان اینکه پیش از این شرط سنی برای بیمه زنان خانه دار حداکثر 45 سال بوده است، خاطر نشان کرد: طبق مصوبه جدید حداکثر سن زنان خانه دار به 50سال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در صورت بالاتر بودن سن زنان از شرط سني ياد شده، براي استفاده از مزاياي بيمه‌هاي اجتماعي همچون بازنشستگي، فوت و غيره بايد دو برابر مازاد سني‌ خود سابقه پرداخت حق بيمه داشته باشند، تصریح کرد: بر این اساس زنان خانه دار می توانند خود را بیمه صاحبان حرفه‌ها و مشاغل آزاد نمایند و حق بیمه را نیز به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کنند.

دادآفرین درباره میزان بیمه زنان خانه دار استان یزد طی شش ماهه نخست امسال گفت: تا پایان سال 94 تعداد زنان خانه دار بیمه شده تامین اجتماعی رشد خوبی نداشته است اما خوشبختانه طی شش ماهه نخست امسال با رشد چشمگیر133درصدی مواجه بوده ایم.

انتهای پیام/

یزد بانو
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.