مصوبات جلسه 116 عمومی شورای اسلامی شهر میبد - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentجلسه 116 عمومی شورای اسلامی شهر میبد 31 تیرماه سال جاری در محل شورا برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، جلسه 116  عمومی شورای اسلامی شهر میبد 31 تیرماه سال جاری با حضور اعضا در محل شورا برگزار شد که مصوبات زیر را در پی داشت: 

ـ در ابتدا در خصوص اختیارات و فعالیت های شورای عالی استانها بحث و تبادل نظر شد و گزارشی از سوی دکتر زارعی  در رابطه با مباحث مطرح شده ارائه شد.
 
ـ  موضوع سفر معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی که قرار بود به منظور تصویب طرح تفصیلی میبد، اواخر تیر ماه به استان یزد انجام شود، مطرح و مقرر شد که با نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هماهنگ تا جلسه در تهران  برگزار شود. 
 
ـ  مبحثی با عنوان صدور پروانه طبق ضوابط باغات و مزارع با رعایت قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مطرح  که به کمیسیون عمران ارجاع تا بررسی شود.
 
ـ تحقیق و تفحص از سازمان حمل و نقل شهرداری نیز از موضوعات دیگر مطرح شده در این جلسه بود که طبق قانون درحال  پیگیری است. 
 
ـ مباحث مربوط به امنیت پارک بهاران، روشنایی و همچنین طرح پارکینگ  و بهسازی آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
ـ بر اساس ماده 2 دستور العمل اجرایی  آیین نامه نظارت بر نامگذاری شهرها، خیابان ها، اماکن و مؤسسات عمومی، مصوبه جلسه 466 مورخ 20/06/1386 شورای فرهنگ عمومی، شورای نظارت بر نامگذاری اماکن شهرستان در فرمانداری های شهرهای کشور تشکیل می گردد و بر اساس بند ب ماده 7 همین دستورالعمل، نامگذاری معابر، ... در حوزه شهری و همچنین تغییر نام آنها توسط شورای اسلامی هر شهر انجام خواهد شد.
 
ـ با توجه به بند 24 ماده 76 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور در خصوص نامگذاری معابر و اماکن که تصویب آن را به عهده شورای اسلامی شهر قرار داده است ( تصویب نامگذاری معابر، میادین، خیابان ها، کوچه و کوی در حوزه شهری و همچنین تغییر نام آنها با رعایت مقررات مربوط) تشکیل کمیته نامگذاری معابر و اماکن میبد  با معرفی 10 نفر مصوب شد که اعضای آن پس از صدور ابلاغ و پذیرش مسئولیت معرفی خواهند شد.
 
در پایان با توجه به اینکه معاون معماری و شهرسازی وزیر راه به میبد نمی آید به همین منظور رایزنی می شود که جلسه در تهران برگزار شود.
 
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.