Skip to Contentدر راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا جلسه مشترک شورای تأمین شهرستان‌های اردکان و میبد برگزار شد که تصمیمات این نشست برای همه واحدهای صنفی این دو شهرستان لازم‌الاجرا است.

به گزارش میبد خبر، مصوبات جلسه مشترک شورای تأمین شهرستان‌های اردکان و میبد که برای همه واحدهای صنفی دو شهرستان از تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ لازم‌الاجراست به این شرح است؛

تمامی اصناف شهرستان‌های اردکان و میبد به‌غیراز واحدهای توزیع مواد غذایی شامل سوپرمارکت، میوه‌فروشی، نانوایی، قصابی، مرغ و ماهی، خواربارفروشی، شیر و ماست با رعایت پروتکل بهداشتی تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام می‌گردند.

نانوایی‌های اردکان و میبد مکلف‌اند با افزایش ساعت پخت و بسته‌بندی بهداشتی نان از عرضه مستقیم به‌صورت گذشته خودداری کنند و در راستای اجرای دقیق مصوبه، اتحادیه نانوایان با همکاری تعزیرات و مرکز بهداشت ضمن نظارت کامل و دقیق، با هرگونه تخلف احتمالی برخورد قانونی انجام دهند.

تمامی فروشگاه‌های بزرگ و هایپرمارکت‌ها در سطح شهرستان‌های اردکان و میبد تا اطلاع ثانوی تعطیل است و این فروشگاه‌ها می‌توانند اجناس و مایحتاج ضروری مردم را به‌صورت اینترنتی و تلفنی سفارش گرفته و از طریق پیک ارسال نمایند.

دفن اجساد و نحوه غسل دهی بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و بر اساس نظر کارشناسان انجام شود.

پمپ‌بنزین‌ها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام و شبکه بهداشت نظارت بر این مهم را بر عهده خواهد داشت.

همچنین دو مصوبه مهم در خصوص تعطیلی واحدهای صنعتی و تشدید نظارت بر تردد خودروها منوط به تأیید از سوی شورای تأمین استان گردید.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.