Skip to Content

رئیس اداره آب و فاضلاب میبد:

مشکل فاضلاب ندوشن حل شد/ آب باران، علت اصلی تخریب بافت تاریخی ندوشن


بنا رئیس اداره آب و فاضلاب میبد آب باران را علت اصلی تخریب بافت تاریخی ندوشن دانست و گفت: مشکل فاضلاب ندوشن حل شد ولی اگر جایی باقی‌مانده را رفع خواهیم کرد.

به گزارش میبدخبر، احمد بنا رئیس اداره آب و فاضلاب میبد با اشاره به مشکلات فاضلاب بخش ندوشن شهرستان میبد، گفت: بخشی از مشکلات فاضلاب ندوشن با حضور معاون عمرانی استاندار یزد جلسه‌ای تشکیل و برای رفع مشکلات این منطقه تأکید و با اعلام شروع به کار پیمانکار، شاهد پیشرفت بسیار خوبی در این منطقه بودیم.

وی پروژه رسیدگی به فاضلاب ندوشن در حال حاضر زیر نظر آب و فاضلاب کشور است، اظهار داشت: نظارت این پروژه بر عهده یزد نیست و بودجه آن‌هم از بانک جهانی اسلامی تأمین می‌شود. بااین‌حال که هیچ مسئله‌ای بر عهده ما نیست ولی اگر مشکلی از سوی شهروندان اعلام‌شده به‌سرعت نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دادیم و هم‌اکنون نیز اگر مشکلی باشد برای رفع آن تلاش خود را خواهیم کرد.

بنا افزود: هرزمانی که مشکلی از سوی شهروندان در هر منطقه‌ای از شهرستان میبد به ما اعلام شود، تیم کارشناسی به این مناطق اعزام و در راستای رسیدگی به آن اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

رئیس اداره آب و فاضلاب میبد عنوان کرد: بعدازاینکه اعلام شد فاضلاب منطقه ندوشن مشکلاتی دارد، با جلسه‌ای که برگزار شد یکی از مشکلات آن‌که آسفالت بود اعلام و پیمانکار برای حل مشکل مشغول به کار شد.

وی خاطرنشان کرد: با رسیدگی و بازدیدها و فعالیت‌های پیمانکار فکر نمی‌کنم که جایی از فاضلاب ندوشن با مشکل مواجه باشد ولی درعین‌حال اگر هم‌جایی با چالش روبه‌رو باشد رسیدگی خواهیم کرد.

آب باران، علت تخریب بافت تاریخی ندوشن

بنا در خصوص حفاری‌های غیراستاندارد در بافت تاریخی بخش ندوشن، گفت: در این خصوص شکایتی از سوی اداره میراث فرهنگی و همچنین شهروندان این منطقه تنظیم شد و هم‌اکنون در اختیار مراجع قضایی قرار دارد.

رئیس اداره آب و فاضلاب میبد علت تخریب بافت تاریخی ندوشن را آب باران اعلام کرد و افزود: با کارشناسانی که بافت تخریب‌شده اعزام کردند مشخص شد این تخریب صورت گرفته به علت آب باران بوده است اما اینکه آب فاضلاب، لوله‌کشی گاز و شهرداری چه میزان در تخریب بافت تاریخی بخش ندوشن نقش داشته‌اند را کارشناسان مربوطه باید اعلام کنند.

وی در پایان اظهار داشت: لازم به ذکر است که دادگاه بازرسی آن به‌زودی برگزار و نتیجه هم اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.