Skip to Content

بوسیله ی دوربین های محیط زیست ثبت شد:

مشاهده یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش «دره انجیر»


معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد از مشاهده یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش دره انجیر شهرستان اردکان خبر داد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، پناهگاه حیات وحش دره انجیر اردکان به عنوان نمونه ای منحصر به فرد از مناطق تحت حفاظت اداره کل محیط زیست استان یزد می باشد که با داشتن زیستگاه های مناسب و اشکال مختلف توپوگرافی جایگاه مناسبی را برای بسیاری از گونه های حیات وحش مخصوصا یوزپلنگ آسیایی بوجود آمده است.

طی مردادماه سال جاری ، عملیات دوربین گذاری متمرکز در پناهگاه حیات وحش دره انجیر اردکان با همکاری انجمن حفاظت از یوزپلنگ آسیایی اجرا گردید که طی این پروژه دوربین گذاری ، از گونه های مختلف حیات وحش منطقه تصویر برداری شد که یکی از گونه هایی که در چند ایستگاه از آن تصویر برداری شد یوزپلنگ آسیایی بود.

پناهگاه حیات وحش دره انجیر یکی از زیستگاه های شناخته شده یوزپلنگ استان است که طی دوسال اخیر بیشترین تصویر و فیلم یوز آسیایی در آن گرفته شده است.

این منطقه در فاصله 25 کیلومتری شرق مرکز بخش خرانق قرار دارد که خوشبختانه به دلیل عدم تعارضات اندک ، علی رغم خشکی شدید و تاثیر جدی خشکسالی بر روی رویشگاههای آن ، هنوز جمعیت مناسبی از علفخواران وحشی را به خاطر تلاشهای شبانه روزی محیط بانان در خود جای داده است.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.