Skip to Content


مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی در میبد مشخص شد


همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، کاروان های عزاداری از چهار نقطه شهرستان میبد، با پیمودن مسیری به یاد پیاده روی کربلا، در امامزاده میرشمس الحق میبد حضور بهم می رسانند.

به گزارش میبد خبر، این مراسم که برای اولین سال در میبد برگزار می شود، از چهار نقطه شهر شروع خواهد شد:

1- ساعت 18/30: حسینیه اعظم شهیدیه- بارجین- امامزاده سید صدرالدین قنبر- بطرف امامزاده میر شمس الحق

2- ساعت 20: امامزاده پیرچراغ بیده- میدان شهرداری- بطرف امامزاده میر شمس الحق

3- ساعت 17/30: مهدیه امیرآباد- امامزاده سید صدرالدین قنبر- بطرف امامزاده میر شمس الحق

4- ساعت 19: کاشف آباد- امامزاده سید صدرالدین قنبر- بطرف امامزاده میر شمس الحق

 

«اهمیت اربعین»
  اربعین اول آن روزی است که برای اولین بار زائران شناخته شده حسین بن علی به کربلا آمدند؛ جابربن عبدالله انصاری است و عطیه از اصحاب پیغمبر، از یاران امیر المومنین آمدند آن جا و جابربن عبدالله حتی نابینا بود - آن طور که در نوشته ها و اخبار هست - و دستش را عطیه گرفت و برد روی قبر حسین بن علی گذاشت و او قبر را لمس کرد و گریه کرد و با حسین بن علی علیه السلام حرف زد و با آمدن خود و با سخن گفتن خود خاطره حسین بن علی را زنده کرد و سنت زیارت قبر شهداء را پایه گذاری کرد. یک چنین روزمهمی است روز اربعین.
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.