Skip to Content

امام جمعه میبد:

مسئول باید پیش قدم باشد و حقوق کمتری بگیرد/حاکمان ظالم و مستبد بحرین بدانند که ملتها بیدارند و شما محکوم خواهید شد


آیت الله اعرافی بیان داشت: امیدواریم از این وضع رکود و تعطیلی که در پاره ای از صنعت مواجهیم عبور کنیم و بدانیم که راه حل ما رویکرد خودجوش، درونزا، اقتصاد مقاومتی، فعالیت مردم و ایجاد بستر برای فعالیتهای گسترده مردم است.

به گزارش "میبدخبر"، آیت الله اعرافی در خطبه های نمازجمعه این هفته میبد در آستانه شبهای قدر و دهه آخر رمضان با اشاره به فضیلت این شبهای ماه مبارک رمضان بیان داشت: تلاش کنیم در این فرصت باقی مانده با توبه و انابه واقعی به سمت پارسایی حرکت کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهید بهشتی بعنوان معمار قوه قضاییه در کشور، ضمن تشکر از همه کسانی که در امر قضا خدمت می کنند بویژه از دادگستری شهرستان میبد و تلاش آنها در فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی، خانواده و کاهش طلاق، خاطرنشان کرد: قوه قضاییه اگر با شاخصهای درست، سامان بپذیرد و کار کند، این مهمترین رکن سلامت جامعه است.

وی، ویژگیهای یک قوه قضاییه سالم را یک دستگاه مقتدر و مستقل، علمی و هوشمند، بهره مند از بهترین ابزارها و فناوریها برای کشف جرم و اداره دادگاه، عادل و سالم، داشتن بودجه کافی، سرعت و دقت، عنوان کرد و افزود: باید از انباشت پرونده ها و طولانی شدن مسیر دادرسی پرهیز شود و درعین حال دقت هم فنا نشود و همچنین برخی ویژگیهای دیگر همانند: دید فرهنگی برای پیشگیری از جرائم و کار فرهنگی مناسب، تعامل با دستگاههای دیگر بویژه دستگاههای فرهنگی برای حفظ قوه قضاییه بعنوان یک دستگاه مورد اعتماد و اعتبار، سالم، فعال ، بدون رودربایستی و بدون ملاحظه جناح، قشر، موقعیت و طبقه برای حرکت براساس عدالت لازم دانست.

امام جمعه میبد با بیان اینکه امروز مساله حقوقها مطرح است و رهبری معظم فرموده اند که روال عادی دستگاه اداری ما اینطور نیست اما این استثنا هم استثناء بسیار بدی است، تصریح کرد: وقتی به خانه برخی فقرا می رویم، بخاطر وضع زندگیش بدلیل بیکاری و مشکلاتی که دارد تمام وجودش غرق در شرمساری می شود.

وی با بیان اینکه این قابل تحمل نیست که کسانی به هر بهانه ای ارقام نجومی در اختیار بگیرند، افزود: خوشبختانه دولت هم اعلام کرد و ما انتظار داریم بدون ملاحظه برخورد شود و قوه قضاییه هم بدون ملاحظه برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه و دولتمردان ما باید پشتوانه عدالت باشند اضهار داشت: یکی از مظاهر بد آن ناعدالتی در حقوق و پرداختها است چراکه مسئول باید پیش قدم باشد که کمی کمتر بگیرد البته بسیاری از مدیران هم انسانهای پاک، دلسوز، پرکار و خوب هستند اما این استثناها هم بسیار بد است و جامعه هم آنرا قبول نمی کند.

آیت الله اعرافی ضمن تبریک روز صنعت و معدن بیان کرد: کشور ما سرشار از انواع معادن است و ما با وجود این معادن نباید این بیکاریها و عقب ماندگیهای اقتصادی را داشته باشیم.

وی افزود: باید صنعت و معدن با رویکرد اقتصاد مقاومتی استوار شود و پیش برود، با رعایت محیط زیست استحصال بشود، بار عایت عدالت واگذاری شود، به مردم بومی پیرامون خود توجه کنند و نباید به شکل خام فروشی کار کنند.

وی اظهار داشت:امیدواریم از این وضع رکود و تعطیلی که در پاره ای از صنعت مواجهیم عبور کنیم و بدانیم که راه  حل ما رویکرد خودجوش، درونزا، اقتصاد مقاومتی، فعالیت مردم و ایجاد بستر برای فعالیتهای گسترده مردم است.

امام جمعه میبد با بیان اینکه امروز آسیبهای اجتماعی در شهر و استان و کشورمان بویژه در بیکاری کارگران می بینیم که امیدواریم مورد توجه روزافزون قرار بگیرد، برخی از آسیبهای اجتماعی را برشمرد و گفت: یک. در کشور ما قریب به ده میلیون حاشیه نشین وجود دارد و این یعنی غوطه ور بودن در فقر و فلاکت و فساد در کنار شهرهای بزرگ.  دوم بیکاری، اکنون چند میلیون بیکار داریم آنهم بیکارانی که سطوح بالای سواد و دانش و آگاهی دارند و انواع مفاسد از این بیکاری پیدا می شود. سوم، زندانی، قریب پانصدهزار نفر زندانی داریم که هر زندانی گاها چند خانواده را درگیر می کند و باید برای آن تدابیر ریشه ای کنیم. چهارم، فقر و بدتر از آن فاصله طبقاتی که انواع مفاسد روحی و روانی و اجتماعی ایجاد می کند. پنجم، مسائل گوناگون خانواده، خانواده ما در حال فروپاشی است چراکه تاخیر در ازدواج و ازدواج های بی حساب و کتاب و مقوله طلاق در حال رشد و گسترش است وجود دارد. ششم، فروپاشی ارزشهای درون خانواده، خانه ها از روح اخلاق و معنویت و ارزشهای اسلامی و بومی که داشته ایم درحال تهی شدن است. هفتم،فضای مجازی و انواع ابزارهایی که آمده است، ذهن و ضمیر بچه ها را به سمت دیگری می برد. هشتم، مسائل اجتماعی در حوزه عفاف و حجاب و امثالهم که بسیار مهم است.

وی در ادامه افزود: مسئولین محترم، مردم عزیز و دستگاههای ذیربط، مسائل اخلاق، عفت و پاکدامنی را مهم بشمارید چراکه اینها با صد آسیب دیگر گره خورده است.  

امام حمعه میبد همچنین عنوان کرد: دیگر آسیبهای اجتماعی مفاسدی است که کم و بیش با نظام اداری ما گره خورده است، دیگر اینکه بالای ده میلیون نفر درگیر اعتیاد هستند و آنهمه مفاسد را بدنبال خود می آورد.

وی اظهار داشت: اگر همه ما دربرابر این مفاسد اجتماعی احساس مسئولیت نکینم و کنترل نشود، جامعه ما فرو می ریزد پس شهرتان و جامعه تان را حفظ کنید و نیاز جوان و نسل امروز به کار مسکن، نشاط سالم و سلامت روحی و روانی باید در دستور کار همه ما باشد.

آیت الله اعرافی به نکات کلیدی سخنان رهبر معظم انقلاب در اندیشه اسلامی و لزوم بازشناسی و تحلیل آن را پرداخت و ضمن برشمردن کلیدهای منظومه فکری رهبری، از ائمه جماعات، دانشگاهها، موسسات و آموزش و پرورش خواست تا آنها را فرهنگ سازی کنند و افزود: یک. تمدن اسلامی و حرکت انقلاب اسلامی به سمت احیای تمدن اسلامی. دو الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت و استوار سازی بر اساس الگوی بومی و ایمانی. سه اقتصاد مقاومتی که آنهمه سخن گفته می شود اما کار در رابطه با آن کمتر است. چهار تهاجم همه جانبه فرهنگی بیگانه. پنج جبهه مقاومت اسلامی. شش مردم سالاری دینی. هفتم نفوذ و انواع پیچیده نفوذ که ارکان استقلال و عظمت کشور را تهدید می کند. هشتم اندیشه ناب امام و صیانت از اندیشه انقلابی و بزرگ امام. نهم دانشگاه اسلامی و حوزه پویا و فعال و متحول. دهم علوم انسانی اسلامی با همکاری دانشگاه و حوزه. یازدهم انقلابی بودن، انقلابی بودن عنصر مهمی است و نباید آنرا با تعابیر کوچک، کم بشماریم، انقلابی بودن لازمه امروز ماست ما دربرابر اینهمه دشمنها و تهاجمها، حتما باید آگاه، هوشمند، عالم، دانشمند، فعال و پرکار باشیم اما روح همه کارهای ما انقلابی باشد چراکه روح انقلابی ضرورت کار ماست. یازدهم بصیرت. دوازدهم شناخت ترفند ها،توطئه ها، فتنه ها و آگاهی عمیق. سیزدهم رشد فزاینده علمی و چهاردهم مهار آسیبهای اجتماعی

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه ما در خصوص بین الملل شاهد اوج ستمگری هستیم افزود: حاکمان کوچک، حقیر و مستبد بحرین در برابر اکثریت جامعه خودشان ایستاده اند و حالا یاوه هایی هم گفته اند که دنیا به ریششان می خندد که شما ادمهای پست و حقیر و ظالم و ستمکار اینجور با دیگران حرف می زنید، این به خودتان برمی گردد و شما ارزش جواب دادن هم ندارید چراکه اولا حکومتتان یک حکومت مستبد است و شما بایک نظام اسلامی قدرتمند مردم سالاری مثل ایران با این حرفهای پوج سخن می گویید؟

وی افزود: شما و آل سعود همه تان حکومتهای پوشالی بی مشروعیت دارید، نه مشروعیت اسلامی دارید و نه مشروعیت  مردمی و این پایه کار شما است و گذشته  از آن، شما اکثریت را به بند کشیده اید و مهار کرده اید و آنهمه تعرض کرده اید و دیگر اینکه به مقدسات دینی و علمای دین تعرض کرده اید و اینها پرونده زشت و تاریک و تباه شماست.

وی تصریح کرد: علمای ما در آنجا مثل آیت الله شیخ عیسی قاسم تلاش می کردند تا مردم در مسیر مبارزه صحیح و منطقی حرکت بدهند اما با کار شما، همان پیش بینی سردار رشید ما محقق خواهد شد چراکه شما علیه ملت خودتان قیام کرده اید و این ملت روزی بیدار می شود، این حاکمان حقیر بدانند که ملتها بیدارند و خواهند ماند، شما محکوم خواهید شد و ملت بزرگ ایران هم در کنار مظلومان عالم و ملت عزیز بحرین همواره بوده و خواهد بود.

آیت الله اعرافی بیان داشت: اوج حضور شما در نماز عید فطر و بویژه در روز قدس به تماشا گذاشته خواهد شد چراکه شما مردم بیدار و آگاهی هستید و شما مردمان حزب اللهی، انقلابی ، مسجدی، مردمی ، فعال و پرتلاش هستید و امسال هم به فضل الهی شاهد درخشش انوار اسلام و انقلاب اسلامی و روح معنوی ماه مبارک خواهیم بود.

وی افزود: خط پایان سیاسی این معرکه بزرگ روز قدس است.

امام جمعه میبد افزود: قدس امسال باید نشان دهد که ما امت اسلام وحدت داریم و ما دربرابر دشمنان اصلی اسلام بیداریم و قدس مظهر اقتدار اسلام وحدت امت اسلامی و نماد دشمن شناسی دولت ما و ملتهای اسلامی است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...