Skip to Content

امام جمعه موقت ميبد:

مسئولین استان نباید اجازه جولان به سران فتنه را بدهند


حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته به تحليل بيانات مقام معظم رهبري در جمع دانش آموزان پرداخت و گفت : همانطور كه رهبر عظيم الشان انقلاب فرمودند : مبارزه بي امان با استكبار كه داراي پشتوانه عقلي ، قانوني و علمي است بايد ادامه داشته باشد.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام محمد اعرافي شرايط امروز را دوره تثبيت عزت نظام و ملت و ترسيم نقشه پيشرفت ايران دانست و گفت : دانشجويان و روحانيون حوزه هاي علميه بايد در همه تريبون ها بيانات رهبر معظم انقلاب را با تعمق و تدبير به مردم تبيين كنند .

خطيب جمعه موقت ميبد با بيان اينكه بايد با عبرت از تجربه ها و  مبارزات ملت از سال ۳۲ تا به امروز سراغ كاستي ها نرويم ، تاكيد كرد : همانطور كه رهبر عظيم الشان انقلاب بر عدم تكيه بر دشمن از روي ساده لوحي و سهل انديشي تاكيد دارند ؛ دولت و ملت نبايد گول لبخند ظاهري آمريكا و استكبار را بخورند.

وي با اشاره به ملي شدن صنعت نفت از سوي دكتر مصدق بعنوان شخصيت ملي گرا گفت : دكتر مصدق شخصيتي بود كه توانست صنعت نفت را ملي كند اما با تكيه به امريكا زمينه را براي كودتاي ۲۸ مرداد براي امريكاييها فراهم كرد و باعث شد امريكاييها فوج فوج به اين كشور رخنه كنند و باعث گرفتاري در كشور شوند .

امام جمعه موقت ميبد با اشاره به برجام هم گفت : مساله برجام مقوله تمام شده است و بايد با بصيرت و هوشياري مردم و با شرايط ۹ گانه اي كه مقام معظم رهبري بعنوان فصل الخطاب بيان كرده اند اجرا شود .

حجت الاسلام اعرافي با تاكيد بر هوشياري دولت و مسئولين در نفوذ امريكاييها به كشور به دستگيري تعدادي از جاسوسان امريكايي و اروپايي اشاره كرد و افزود :  اينها مي خواستند در رسانه هاي گروهي و جرايد رخنه كنند چرا كه تا شما ملت ايران بر عزم شيعه و انقلابي تاكيد داريد دشمن از شما دست بر نخواهد داشت.

خطب جمعه موقت ميبد ، بزك كردن چهره امريكا از سوي عده اي مغرض ، سهل انديش و ساده لوح را براي نظام و انقلاب و ملت ايران بسيار خطرناك دانست و افزود : چرا بايد مسئولين استان ما به سران فتنه كه رهبر معظم آنها را باقيان و خروج از انقلاب مي دانند اجازه دهند در استان جولان دهند .

وي با بيان اينكه خط قرمز ما اصحاب فتنه و باقيان انقلاب هستند تصريح كرد : نبايد قبح جولان برخي از سرفتنه ها در جامعه و استان ما شكسته شود ؛ مگر نه اين است كه آنها بر نظام خروج كردند و بر انقلاب و امنيت و اساس نظام ، امام و خون شهدا ستم كردند .

امام جمعه موقت ميبد خاطرنشان كرد : اگر به اين سرفتنه ها اجازه جولان بدهيم ؛ ايران اسلامي را دو دستي تقديم امريكا مي كنند چرا كه آنها قصد براندازي نظام داشتند و خون به دل رهبري كردند.

حجت الاسلام اعرافي گفت : آنها با جلسات فراوان قصد داشتند تا مردم را بر عليه نظام تحريك كنند كه به فضل الهي و با هوشياري ملت حزب اللهي و به بركت خون شهيدان به هدفشان نرسيدند .

خطيب جمعه موقت ميبد در ادامه از حضور باشكوه و حماسي مردم بويژه دانشجويان و دانش آموزان در تجمع بزرگ روز سيزده آبان روز مبارزه با استكبار جهاني قدرداني كرد .

وي بيست و پنجم محرم سالروز شهادت سيد الساجدين امام سجاد (ع) را به پيشگاه حضرت ولي عصر و نمازگزاران تسليت گفت .

امام جمعه موقت ميبد ۱۸ آبان روز كيفيت را گرامي داشت و با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب مبني بر سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتي تاكيد كرد و گفت : اقتصاد مقاومتي زماني تحقق مي يابد كه دولت و ملت به اين مقوله به جد توجه كنند .

حجت الاسلام اعرافي پرهيز از اسراف و تبذير و نهادينه كردن فرهنگ درست مصرف كردن ، مصرف محصولات داخلي و بالا بردن كيفيت محصولات و كالاهاي داخلي را سه مولفه مهم اقتصاد مقاومتي برشمرد و افزود : دولت و مجلس هم بايد به اين رويكرد نظارت داشته باشند و توليد كنندكان را ملزم به افزايش كيفيت توليد كنند

وي ۱۹ آبان روز جهاني علم در خدمت صلح و توسعه را هم گرامي داشت و گفت : ايران اسلامي به بركت انقلاب امروز به لحاظ رشد علمي با تلاش دانشمندان بصير در رتبه شانزدهم دنيا قرار گرفته است.

امام جمعه موقت ميبد افزود : اگر مي خواهيم رشد و شتاب علمي كند نشود بايد همانطور كه رهبر معظم انقلاب تاكيد دارند در صفوف مقدم علمي تمام دنيا به تلاش و كار بيشتر خود ادامه دهيم .

حجت الاسلام اعرافي با بيان اينكه سياست ما عين ديانت و ديانت ما عين سياست ماست بر سياسي بودن محيط دانشگاه تاكيد كرد و افزود: دانشمندان و دانشگاهيان و حوزيان ما بايد بدور از حواشي در محيط هاي علمي به مقوله علمي توجه كنند .

خطيب جمعه موقت ميبد نقشه جامع علمي كشور را حاوي نقاط مهم براي رشد و شتاب علمي كشور دانست و گفت : اين نقاط بايد به مردم تبين شود .

امام جمعه ميبد در ادامه از حضور حماسي و باشكوه مردم در تشيع پيكر شهداي گمنام هم قدرداني كرد و گفت : شهدا حق بزرگي بر گردن تك تك ما ملت ايران دارند و شما با حضور گسترده خود نشان داديد وفادار به نظام و انقلاب و خون پاك شهدا هستيد .

وي از مسئولان ادارات و ارگانها بويژه سپاه و بسيج ، اداره تبليغات و سازمانها و نهادهاي فرهنگي كه در برگزاري اين مراسم تلاش داشتند قدرداني كرد .

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.