Skip to Content

امام جمعه موقت ميبد:


حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته به تحليل بيانات مقام معظم رهبري در جمع دانش آموزان پرداخت و گفت : همانطور كه رهبر عظيم الشان انقلاب فرمودند : مبارزه بي امان با استكبار كه داراي پشتوانه عقلي ، قانوني و علمي است بايد ادامه داشته باشد.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام محمد اعرافي شرايط امروز را دوره تثبيت عزت نظام و ملت و ترسيم نقشه پيشرفت ايران دانست و گفت : دانشجويان و روحانيون حوزه هاي علميه بايد در همه تريبون ها بيانات رهبر معظم انقلاب را با تعمق و تدبير به مردم تبيين كنند .

خطيب جمعه موقت ميبد با بيان اينكه بايد با عبرت از تجربه ها و  مبارزات ملت از سال ۳۲ تا به امروز سراغ كاستي ها نرويم ، تاكيد كرد : همانطور كه رهبر عظيم الشان انقلاب بر عدم تكيه بر دشمن از روي ساده لوحي و سهل انديشي تاكيد دارند ؛ دولت و ملت نبايد گول لبخند ظاهري آمريكا و استكبار را بخورند.

وي با اشاره به ملي شدن صنعت نفت از سوي دكتر مصدق بعنوان شخصيت ملي گرا گفت : دكتر مصدق شخصيتي بود كه توانست صنعت نفت را ملي كند اما با تكيه به امريكا زمينه را براي كودتاي ۲۸ مرداد براي امريكاييها فراهم كرد و باعث شد امريكاييها فوج فوج به اين كشور رخنه كنند و باعث گرفتاري در كشور شوند .

امام جمعه موقت ميبد با اشاره به برجام هم گفت : مساله برجام مقوله تمام شده است و بايد با بصيرت و هوشياري مردم و با شرايط ۹ گانه اي كه مقام معظم رهبري بعنوان فصل الخطاب بيان كرده اند اجرا شود .

حجت الاسلام اعرافي با تاكيد بر هوشياري دولت و مسئولين در نفوذ امريكاييها به كشور به دستگيري تعدادي از جاسوسان امريكايي و اروپايي اشاره كرد و افزود :  اينها مي خواستند در رسانه هاي گروهي و جرايد رخنه كنند چرا كه تا شما ملت ايران بر عزم شيعه و انقلابي تاكيد داريد دشمن از شما دست بر نخواهد داشت.

خطب جمعه موقت ميبد ، بزك كردن چهره امريكا از سوي عده اي مغرض ، سهل انديش و ساده لوح را براي نظام و انقلاب و ملت ايران بسيار خطرناك دانست و افزود : چرا بايد مسئولين استان ما به سران فتنه كه رهبر معظم آنها را باقيان و خروج از انقلاب مي دانند اجازه دهند در استان جولان دهند .

وي با بيان اينكه خط قرمز ما اصحاب فتنه و باقيان انقلاب هستند تصريح كرد : نبايد قبح جولان برخي از سرفتنه ها در جامعه و استان ما شكسته شود ؛ مگر نه اين است كه آنها بر نظام خروج كردند و بر انقلاب و امنيت و اساس نظام ، امام و خون شهدا ستم كردند .

امام جمعه موقت ميبد خاطرنشان كرد : اگر به اين سرفتنه ها اجازه جولان بدهيم ؛ ايران اسلامي را دو دستي تقديم امريكا مي كنند چرا كه آنها قصد براندازي نظام داشتند و خون به دل رهبري كردند.

حجت الاسلام اعرافي گفت : آنها با جلسات فراوان قصد داشتند تا مردم را بر عليه نظام تحريك كنند كه به فضل الهي و با هوشياري ملت حزب اللهي و به بركت خون شهيدان به هدفشان نرسيدند .

خطيب جمعه موقت ميبد در ادامه از حضور باشكوه و حماسي مردم بويژه دانشجويان و دانش آموزان در تجمع بزرگ روز سيزده آبان روز مبارزه با استكبار جهاني قدرداني كرد .

وي بيست و پنجم محرم سالروز شهادت سيد الساجدين امام سجاد (ع) را به پيشگاه حضرت ولي عصر و نمازگزاران تسليت گفت .

امام جمعه موقت ميبد ۱۸ آبان روز كيفيت را گرامي داشت و با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب مبني بر سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتي تاكيد كرد و گفت : اقتصاد مقاومتي زماني تحقق مي يابد كه دولت و ملت به اين مقوله به جد توجه كنند .

حجت الاسلام اعرافي پرهيز از اسراف و تبذير و نهادينه كردن فرهنگ درست مصرف كردن ، مصرف محصولات داخلي و بالا بردن كيفيت محصولات و كالاهاي داخلي را سه مولفه مهم اقتصاد مقاومتي برشمرد و افزود : دولت و مجلس هم بايد به اين رويكرد نظارت داشته باشند و توليد كنندكان را ملزم به افزايش كيفيت توليد كنند

وي ۱۹ آبان روز جهاني علم در خدمت صلح و توسعه را هم گرامي داشت و گفت : ايران اسلامي به بركت انقلاب امروز به لحاظ رشد علمي با تلاش دانشمندان بصير در رتبه شانزدهم دنيا قرار گرفته است.

امام جمعه موقت ميبد افزود : اگر مي خواهيم رشد و شتاب علمي كند نشود بايد همانطور كه رهبر معظم انقلاب تاكيد دارند در صفوف مقدم علمي تمام دنيا به تلاش و كار بيشتر خود ادامه دهيم .

حجت الاسلام اعرافي با بيان اينكه سياست ما عين ديانت و ديانت ما عين سياست ماست بر سياسي بودن محيط دانشگاه تاكيد كرد و افزود: دانشمندان و دانشگاهيان و حوزيان ما بايد بدور از حواشي در محيط هاي علمي به مقوله علمي توجه كنند .

خطيب جمعه موقت ميبد نقشه جامع علمي كشور را حاوي نقاط مهم براي رشد و شتاب علمي كشور دانست و گفت : اين نقاط بايد به مردم تبين شود .

امام جمعه ميبد در ادامه از حضور حماسي و باشكوه مردم در تشيع پيكر شهداي گمنام هم قدرداني كرد و گفت : شهدا حق بزرگي بر گردن تك تك ما ملت ايران دارند و شما با حضور گسترده خود نشان داديد وفادار به نظام و انقلاب و خون پاك شهدا هستيد .

وي از مسئولان ادارات و ارگانها بويژه سپاه و بسيج ، اداره تبليغات و سازمانها و نهادهاي فرهنگي كه در برگزاري اين مراسم تلاش داشتند قدرداني كرد .

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.