Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه:

مسئولین اجرای طرح انتقال آب به استان یزد را تسریع بخشند/حرمت ایام فاطمیه در نوروز حفظ شود


آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه از مردم خواست تا آمادگی شهر را در استقبال از مسافران نوروزی داشته باشند و با اشاره به اینکه شرع ضامن نجات و سعادت ماست، رعایت موازین شرعی را لازمه مردم دانست

به گزارش میبد خبر؛ نماز جمعه این هفته میبد به امامت آیت الله اعرافی و با حضور حجت الاسلام ماندگاری و مدیر کل صدا و سیمای استان یزد برگزار شد.

امام جمعه میبد در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)، از کلیه دست اندر کاران در برگزاری مراسم های ایام فاطمیه تشکر کرد.

سپس با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم، این رخداد را نقطه جدیدی در پیشرفت های فناوری نظامی ایران دانست و آن را نشان دهنده استواری ملت ایران در مقابل زورگویان برشمرد. وی با تبریک به مردم و نیروهای نظامی بخصوص سپاه، گفت: پیشرفت های فنی و لجستیکی ایران توسط جهانیان قابل اعتراف است و این در حالیست که ما فقط گوشه ای از قدرت نظامی خود را در رزمایش پیامبر اعظم نشان دادیم و اگر نیاز باشد، دشمن قدرت سخت الهی را درک خواهد کرد و عقب خواهد نشست، وی ادامه داد، مهمتر از آن قدرت نرم الهی است که شما مردم در 22 بهمن امسال به نمایش گذاشتید و این قدرت نرم الهی امروز در جای جای جهان قابل مشاهده است.

اعرافی با اشاره به آزادسازی تکریت و بخش های دیگر اشغال شده توسط داعش، این اقدام را از قدرت های الهی دانست و گفت: اینکه ما پس از هشت سال جنگ با صدام، امروزه در قصر صدام شاهد عقب رانده شدن داعش و تکفیری ها توسط این مردم هستیم، از الطاف الهی است. وی در ادامه اظهار امیدواری کرد به همین روند ان شاالله سامرای عزیز را نیز از دست داعش و تکفیری ها پس خواهیم گرفت.

رئیس جامعه المصطفی با یادآور شدن تحولات یمن،  این کشور را از مناطق بزرگ و حساس جهان برشمرد و گفت: نقاط سوق الجیشی و مهمی در یمن وجود دارد و اینکه امروزه با وجود اینکه ما حضور فیزیکی و نظامی در یمن نداریم اما میبینیم طنین اسلام و انقلاب از این کشور و در همسایگی عربستانی که وهابیت را مثل خوره به جهان انداخته به گوش میرسد و این نشان از وجود تفکر و گفتمان انقلاب اسلامی در یمن می باشد.

امام جمه میبد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند مذاکرات هسته ای چند نکته را در این خصوص به مذاکره کنندگان گوشزد کرد. اول اینکه عزت و عظمت ایران بالاتر از همه چیز است و قطعا هیچوقت مردم ما طمع ورزی دشمنان را برنمیتابند و در ثانی مرزهای گفتمان انقلاب اسلامی با گفتمان مستکبران باید حفظ شوند.

امام جمعه موقت قم در ادامه سخنان خود در نماز جمعه این هفته میبد، روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را گرامی داشت و با اشاره به کمبود شدید آب در استان یزد از مسئولین خواست تا  روند اجرای طرح انتقال آب به استان یزد را تسریع بخشند.

وی درخشش میبد در کنکور سراسری را به تمام دانش آموزان و معلمین زحمتکش و خانواده ها و آموزش و پرورش میبد تبریک گفت و با اشاره به رتبه نخست میبد در قبولی کنکور بیش از ده سال، ابراز امیدواری کرد که این روند محفوظ مانده و در زمینه های اخلاقی و قرآنی نیز وضع بهمین منوال باشد.

در پایان امام جمعه میبد از مردم خواست تا آمادگی شهر را در استقبال از مسافران نوروزی داشته باشند و با اشاره به اینکه شرع ضامن نجات و سعادت ماست، رعایت موازین شرعی را لازمه مردم دانست و از مردم خواست تا حرمت ایام فاطمیه را در ایام نوروز نگه دارند.
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.