Skip to Content

آیت الله اعرافی:


خطیب جمعه میبد گفت: حل آسیب های اجتماعی و موازین ارزشی جز باهمت خودمان اصلاح نمی شود و مسئولین نیز برای حل این معضلات نباید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نمازجمعه شهر میبد با بیان اینکه در روز قدس آرزوهای ترامپ و اسرائیل نقش بر آب خواهد شد، گفت: روز قدس امسال روز بسیار بزرگ و امتحان عظیم ملت ایران و وقت بیعت با آرمان‌های بزرگ رسول خدا (ص) است.

وی افزود: به فضل خدا هفته آینده ملت غیور و بزرگ ایران و جبهه مقاومت و مسلمانان عالم در برابر معامله قرن خواهند ایستاد و آرزوهای ترامپ و اسرائیل و مزدوران کوچک آن‌ها را نقش بر آب خواهند کرد.

اما جمعه میبد با اشاره به شکست تحریم ها ابراز داشت: روز قدس موعد بزرگ ملت ایران درصحنه راهپیمایی است و باید دید تحریم با حضور شجاعانه شما شکسته شود و عظمت و اقتدار ملت ایران یک‌بار دیگر به جهانیان نشان داده شود.

خطیب جمعه میبد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی، تمدنی و فرهنگی استان یزد و شهرستان میبد بیان داشت: ما شهر و استانی هستیم که سابقه تاریخی و تمدنی و فرهنگی بسیار جذاب داشته است و ما درجایی هستیم که روزگاری اگر کسی می‌خواست یک پرونده دزدی، دعوا، طلاق، اختلافات خانوادگی، فساد و اعتیاد را اسم بیاورد نادر می‌توانست پیدا کند.

وی ادامه داد: استان یزد و شهرها و روستاهای آن نمونه طهارت و پاکی، دوستی و صمیمیت، معنویت، اخلاق، قرآن و خانواده‌های سالم بود اما امروز برای ما کمترین این آسیب‌ها هم جانکاه است.

آیت الله اعرافی با تأکید بر اینکه فرهنگ قدیم و تاریخی ما در همه ابعاد در معرض تهاجم است و تنها ما و شما می‌توانیم آن را حفظ کنیم، تصریح داشت: افزایش طلاق و اعتیاد و بالا رفتن سن ازدواج کاهش جمعیت، و بی‌توجهی به ارزش‌های حجاب و موازین ارزشی برای ما ننگ است.

وی بابیان اینکه معالجه این آسیب‌ها در این فضای بازی که امروز وجود دارد و آتشی که به جان خانواده‌ها انداخته‌اند جز باهمت خودمان اصلاح نمی‌شود، ابراز داشت: مسئولان نباید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

امام جمعه میبد با اشاره به ۲۰۰ مسجد فعال با بیش از شش هزار نمازگزار اذعان داشت: این حضور معنوی و ماه مبارک رمضان باید فرهنگ جامعه را نورانی و تمام آسیب‌ها را کنار بزند و پایه‌های فرهنگ بومی و اصیل و معنوی و اخلاقی و طهارت و پاکی را تقویت کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.