Skip to Content

بیست روز از درخواست دانشجویان یزدی گذشت

مسئولان دولت راستگویان قصد ندارند فیش حقوقی خود را منتشر کنند؟


دولتمردان با بی توجهی به خواسته دانشجویان نشان دادند نه تنها خواست آنها به عنوان قشر نخبه جامعه ارزشی برای دولت ندارد بلکه ادعاهای پاکدستی، ساده زیستی و شفافیت نیز فقط شعارهایی است که در زمان انتخابات به کار می آید.

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از عصر فرهنگ : هشتم شهریور سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجائی به نام هفته دولت نامگذاری شده است. شاید ساده زیستی را بتوان یکی از بارزترین صفات شهید رجائی دانست.  این شهید بزرگوار در جایی در واكنش به اعتراض یکی از اطرافیان به خاطر ساده زیستی خاصش گفته است: «نگران آن روزم باش كه میز و مسئولیت مرا بگیرد و من گذشته خویش را فراموش كنم. خدا نكند روزی بر من بیاید كه یادم برود چه وظیفه سنگینی در قبال خدا و خلق دارم.»
یاد آن مردان خدایی بخیر! دوران آن ساده زیستی ها گذشته است. امروز رئیس جمهور در مقابل چشم مردم در هفته دولت می گوید:«اگر کسی جایی حقوق غیرعادلانه گرفته است، فکر نکنیم باید در قوه قضائیه صف درست کنیم و چوب و شلاق بیاوریم!» خب پس لابد مردم وظیفه دارند از این مدیران نجومی بگیر تقدیر کنند.
حالا معلوم می شود آن فرمانداری که در جلسه عمومی به مردم می گوید «اهل شیشلیکم با نان و پنیر نمی توانم کار کنم!» پشتش به کجا گرم است. حالا معلوم می شود چرا یک مسئول با ماشین چند صد میلیونی به شهرستانی سفر می کند و از لزوم تکیه بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل دم می زند.
مسئولان یزدی هفته دولت را با بحث داغ کنسرت به سلامت گذراندند. استاندار در بافق وعده داد که جاده بافق در آینده تکمیل می شود. سید حسینی معاون عمرانی گفته است عملیات آبرسانی به هشتاد درصد «روستاهای واجد شرایط» استان یزد تا پایان سال آینده انجام می شود و معاون امنیتی و سیاسی هم اصلا زحمت وعده دادن را هم به خود نداده و به ادامه برگزاری کنسرت ها اکتفا کرده است! هیچ کس هم نمی گوید آقایان! سه سال از دوران مسئولیت شما گذشت و هنوز وعده می دهید، پس عملکرد شما در این سه سال چه بوده است؟ بودجه های شهر یزد در این سه سال صرف کدام پروژه ها شد؟ چه تعداد شغل ایجاد شد؟
بگذریم! اینکه مسئولان چه تعداد شغل ایجاد کرده اند، چه پروژه هایی افتتاح شده، تورم افزایش داشته یا کاهش و از رکود عبور کرده ایم یا خیر را مردم بهتر احساس می کنند. مسئولان هم نیازی نیست در هفته دولت کتاب چاپ کنند و وعده وعید بدهند. حالا که دست مسئولان یزدی از پروژه ای دندان گیر خالی است بهتر است حداقل با انتشار فیش های خود هم به شایعات خاتمه دهند و هم به مردم نشان دهند که حقوق مدیران شهرشان تفاوت چندانی با حقوق عامه مردم ندارد.
تقریبا بیست روز قبل دانشجویان یزدی با ارسال نامه ای به مسئولان شهر یزد و نمایندگان مجلس خواستار انتشار فیش های حقوقی آن ها شدند (اینجا را مطالعه کنید). دولتمردان اما با بی توجهی خود نشان دادند نه تنها خواست دانشجویان به عنوان قشر نخبه جامعه ارزشی برای آن ها ندارد بلکه ادعاهای پاکدستی، ساده زیستی و شفافیت نیز فقط شعارهایی است که در زمان انتخابات به کار می آید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.