Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های نمازجمعه میبد:

مسئولان در دو ماه باقیمانده از سال برای گره گشایی از مشکلات مردم تلاش و شتاب بیشتری کنند


آیت الله اعرافی گفت: انتظار می‌رود مسئولان در این دو ماه با شتاب بیشتر برای گشودن گره از کارهای مردم و پیشبرد برنامه‌ها در اولویت ادارات و مخصوصاً در حمایت از بخش خصوصی و صنعت است تلاش کنند.

به گزارش میبدخبر، آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اتفاقات اخیر امریکا و حمله به کنگره امریکا و شورش درون جامعه این کشور گفتند: این اتفاقی بود که دست قدرت خدا بر سر یک جنایتکار سفاک و بی‌رحم آورد.

خطیب جمعه میبد، ترامپ را نماد جریان استکباری هیئت حاکمه امریکا در قالب نماد عریان و بدون بزک خواندند و گفتند: ترامپ حقیقت روح سیطره جو و سلطه‌طلب هیئت حاکمه امریکا را که برخی پنهان می‌کردند با درنده‌خویی ابراز کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفتند: ترامپ اولین تروریست و تروریست پرور عالم بود که حاج قاسم سلیمانی مجاهد بزرگی که کمر تروریزم بین‌المللی و تندرو دینی را در منطقه شکست به شهادت رساند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه ترامپ با شعار اقتصاد آمد اما اقتصاد امریکا را چندان درست نکرد تصریح کردند: اما اقتصاد کشورهای زیادی را فروریخت و زشت‌ترین تحریم‌های عالم بر ایران و محور مقاومت و جامعه بشری تحمیل کرد.

ایشان خاطرنشان کردند: این موجود سفاک، خباثت آلوده‌ترین تحریم‌های ضد انسانی و تاریخ بشر را در ایام کرونا و عرصه‌های گوناگون بر جامعه بشری ایران و کشورهای دیگر رقم زد.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه ترامپ نماد پررویی و بی‌حیایی در عالم و میان حاکمان بشر بود اظهار داشتند: ترامپ پیمان‌شکن‌ترین پیمان‌شکنان عالم به شمار می‌آید که از پیمان‌های جامعه بشری و کنوانسیون‌های مختلفی که خود اروپایی‌ها و غربی‌ها ساخته بودند را زیر پا گذاشت.

امام‌جمعه میبد با اشاره جنایت‌های خونین امریکا در یمن، فلسطین، سوریه عراق و دیگر نقاط دنیا در دوره ترامپ گفتند: مع الاسف در یکصد سال، صد جنگ را آمریکایی‌ها برافروختند و بارها دولت‌های مستقل و ملت‌های آزاد جهان را مورد هجمه قرار دادند و ترامپ در نوک این بی‌حیایی و سفاکی و خونریزی قرار گرفت.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: علاوه بر اینها ترامپ در درون امریکا هم خیلی از جنایت‌ها را علیه اقلیت‌های دینی، نژادی و سیاه‌پوستان انجام داد که منشاء حوادث سنگین و شورش‌های چند ماه امریکا در این ماه‌های اخیر شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه ترامپ امنیت خود امریکا را به هم زد افزودند: ترامپ، باطن پست حاکمان امریکا را نشان داد، اقتصاد امریکا را درست نکرد و در کرونا هم بدترین الگوی مواجه با کرونا را نشان داد و مدت‌ها باکمال پررویی در مقابل همه منطق علمی و دانش بشری ایستاد.

 

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند: وقتی هم که خطر را حس کرد در فرودگاه‌های دنیا دست به دزدی زدند و ماسک‌های حتی کشورهای متحد خودشان را به سرقت بردند و ذخایر علمی و پزشکی‌شان را از دنیا دریغ داشتند که این حقیقت ترامپ و حاکمان امریکاست.

امام‌جمعه میبد در آستانه آغاز بهمن و برنامه‌های دهه مبارک فجر بر رعایت همه ضوابط و شیوه‌نامه‌ها در گرامی داشت سالگرد انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهدای گران‌قدر و اهتمام و همکاری تأکید کردند.

آیت‌الله اعرافی ضمن تقدیر از تلاش‌های مسئولین ادارات و خدمات آنها گفتند: در دو ماه باقی‌مانده و فرصت‌های پایانی برای تحقق برنامه‌های اداری و وظایف شما در ادارات مسئولیت‌های مختلف است و بر اساس اولویت‌هایی که در آغاز سال تعیین‌شده است و مسئولان بر آن توافق کردند انتظار می‌رود در این دو ماه با شتاب بیشتر برای گشودن گره از کارهای مردم و پیشبرد برنامه‌ها در اولویت ادارات و مخصوصاً در حمایت از بخش خصوصی و صنعت است تلاش کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با قدردانی از همه دست‌اندرکاران در مهار کرونا تصریح کردند: حضور مردم، گروه‌های جهادی و برنامه‌ریزی که مسئولان در استان داشتند در کاهش آلام مردم در این شرایط مؤثر بود.

ایشان افزودند: هم گروه‌های مردمی، جهادی بسیجی هم جریان‌های بهداشت و سلامت و سپاه سلامت و مسئولانی که حمایت کردند و برنامه‌ریزی کردند موج کرونا شکسته شد اما اگر هم کرونا تمام هم بشود آسیب‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پدید آورده است که روح همبستگی، همگرایی و کمک و مساعدت باید همچنان ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.