Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

مسئولان با اغتشاش‌گران قاطعانه برخورد کنند/ مردم از اشراف گری بعضی از مسئولان گلایه مندند


امام جمعه موقت میبد ضمن محکومیت حادثه خیابان پاسداران تهران گفت: مسئولین امنیتی و قضایی با اخلالگران امنیت، قاطع و سریع برخورد کنند.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با گرامیداشت روز هشتم اسفند به عنوان روز امور تربیتی و تربیت اسلامی بیان داشت: تعلیم و تربیت درست از مبانی پیشرفت جامعه بشری در آموزه های دینی به شمار می رود و برای تربیت فرزندان باید آموزه های اسلامی به صورت کامل اجرا شود.

وی با بیان اینکه جامعه اسلامی نیاز به تربیت دینی دارد تا افراد در آن استعدادهایشان را شکوفا کنند، بیان کرد: تربیت در همه‌ ابعاد اعتقادی، عبادی و اخلاقی با توجه به ابعاد وجودی انسان کار ساده ای نیست و علاوه بر معلمان، والدین نیز باید به آن توجه خاصی داشته باشند.

امام جمعه موقت میبد این نهاد که با همت شهیدان بزرگوار، رجایی و باهنر تشکیل شد، هدف‌های جزیی از قبیل انتقال ارزش‌های دینی و فرهنگی به مدارس سراسر کشور، تربیت و بازسازی دانش‌آموزان کشور و زمینه‌سازی ورود نگرش‌های دینی به نظام آموزشی کشور را مدنظر داشته است.

حجت الاسلام محمد اعرافی با اشاره اهمیت خانواده و مدرسه به‌عنوان خاستگاه تربیت کودکان اذعان کرد: خانواده‌ها و مسئولین آموزش‌وپرورش باید نسبت به آموزش‌هایی که در مدرسه به فرزندانشان داده می‌شود، مراقب باشند تا فرهنگ‌های غربی و ضد اسلامی مانند سند ۲۰۳۰ در مدارس رخنه نکند.

امام جمعه موقت میبد اضافه کرد: متأسفانه شنیده شده در یکی از شهرها، مدرسه‌ای برای دریافت بودجه بیشتر، قصد اجرای سند ۲۰۳۰ را داشته است؛ بنابراین باید نسبت به نفوذ دشمن حساس بود.

خطیب این هفته نماز جمعه میبد خاطر نشان کرد: آموزش‌ و پرورش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همه دستگاه‌ها باید درخدمت آموزش‌ و پرورش برای پیشرفت جامعه باشند.

حجت الاسلام اعرافی ضمن تسلیت حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج اظهار داشت: وعده‌هایی که مسئولان در برجام در رابطه با نوسازی ناوگان هوایی داده‌اند، هنوز به‌صورت کامل اجرا نشده است و متأسفانه کماکان شاهد جان باختن هم‌وطنانمان هستیم. لازم است سازوکاری برای نوسازی و ارتقاء ناوگان فرسوده هوایی کشور اندیشیده شود.

امام جمعه موقت میبد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکومیت اقدامات و جنایت اخیر در خیابان پاسداران تهران و برهم زدن امنیت جامعه، یاد و نام شهدای نیروی انتظامی و بسیج را گرامی داشت و گفت: مسئله اصلی در حوادث اخیر، اراده آشکار دشمنان و ضدانقلاب در جهت تخریب ایران اسلامی بود.

وی به برخورد قاطع با اغتشاشگران تاکید کرد و افزود: صبر و مدارا و رحمت اسلامی هم حدی دارد و باید با اغتشاشگران  که امنیت را برهم ‌می‌زنند به شدت برخورد شود.

امام جمعه موقت میبد تأکید کرد: از این پس باید نسبت به ضد انقلاب و اخلال‌کنندگان در امنیت کشور با مشت آهنین برخورد داشت و مجلس، قوه قضائیه و پلیس ناجا باید با اغتشاش‌گران داعش‌مسلک با قاطعیت برخورد کنند.

حجت الاسلام اعرافی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان شرقی گفت: اشرافی‌گری و بی‌توجهی به مستضعفان ارتجاع و حرکت ضد انقلابی است و این غده چرکین، بلای بزرگی برای آینده کشور است.

وی در پایان با بیان اینکه اشرافیگری و تجملات در مسئولین سبب خواهد شد مشکلات مردم دیده نشود، ابراز داشت: مسئولانی که وضع محیط کار و زندگی آن‌ها تجملاتی باشد، قطعاً نمی‌توانند دغدغه حل مشکلات اخلاقی و اقتصادی و اجتماعی را داشته باشند.

امام جمعه موقت میبد در پایان با اشاره به اینکه مردم از اشراف گری بعضی از مسئولان گلایه مندند، گفت: تجمل گرایی آسیب‌های زیادی را برای کشور بوجود آورده و موجب عدم پیشرفت عدالت خواهد شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.