Skip to Content


مسابقات خلاقیت ذهنی کار با چرتکه در میبد برگزار شد


مسابقات خلاقیت ذهنی کاربا چرتکه با حضور ۶۰۰ نفراز دانش آموزان رده های سنی ۸تا ۱۳ سال از شهرستانهای میبدو اردکان در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، مسئول موسسه کودکان هوشمند استان یزد گفت : مسابقات خلاقیت ذهنی کاربا چرتکه با حضور ۶۰۰ نفراز دانش آموزان رده های سنی ۸تا ۱۳ سال از شهرستانهای میبدو اردکان در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.

سارا جمالی افزود: دراین دوره از مسابقات ،شرکت کنندگان ،محاسبات ریاضی چندرقمی را تا ۵ تکرار به ضورت ذهنی انجام و درپایان این مسابقه به ۱۵ نفراز برگزیدگان این مسابقات  جوایزی اهداء شد.

مسئول موسسه کودکان هوشمند استان هدف ازبرگزاری این مسابقات، کسب آمادگی و تجربه و شناسایی افراد مستعد و افزایش توان محاسباتی شرکت کنندگان اعلام کرد.

سارا جمالی خاطرنشان کرد: برگزیدگان این دوره ازمسابقات،به مرحله استانی و سپس جهت اعزام به مسابقات بین المللی آماده خواهند شد.

خبرگزاری صدا و سیما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.