Skip to Content


مزرعه 50 راسی پرورش اسب در میبد به بهره برداری رسید/ فعالیت 12 واحد صنعتی پرورش اسب در میبد+ تصاویر


مزرعه پرورش و تکثیر اسب با ظرفیت تقریبی 50 راس با حضور معاون وزیرجهادکشاورزی، نماینده مردم میبد و تفت درمجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش میبد خبر، این مزرعه و باشگاه پرورش اسب با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت 18هزار مترمربع و زیربنای 6 هزار و 500 مترمربع و با هزینه‌اي بالغ بر 7 میلیارد تومان ايجاد شده است.

اين مجموعه داراي ظرفیت نگهداري و پرورش 50 راس اسب است و زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم کرده است.

انتقال جنین، آموزش سوار کاری، فروش کره اسب، فروش اسپرم و تربیت و پرورش اسب های اصیل عرب از عمده فعالیتهای این باشگاه پرورش اسب می باشد.

علی اصغر دهقانپور معاونت جهاد کشاورزی میبد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر ضمن قدردانی از سرمایه گذاری انجام شده در حوزه پرورش اسب، گفت: صنعت پرورش اسب که جایگاه بالایی در منطقه میبد دارد، از فعالیت های اقتصادی پردرآمد با اشتغالزایی بالا است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در حال حاضر 12 واحد صنعتی پرورش اسب با جمعیت آماری حدود هزار و 900 راس اسب در شهرستان میبد فعالیت داشته که دارای پروانه بهره برداری از جهاد کشاورزی هستند.

دهقانپور از احداث بزرگترین شهرک اسب ایران در میبد خبر داد و اظهار داشت: این شهرک در زمینی به مساحت 64 هکتار در ضلع غربی میبد در حال احداث بوده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه ابراز داشت: به دلیل علاقه خاص پرورش دهندگان اسب و مردم پیست سوار کاری اسب نیز در زمینی به مساحت 2 هکتار در ابتدای جاده میبد به ندوشن در تیرماه سال 97 راه اندازی می شود.

معاونت جهاد کشاورزی میبد در پایان در مورد احداث بیمارستان تخصصی اسب در شهرستان میبد اذعان داشت: توسط سرمایه گذار این باشگاه پرورش اسب قرار است بیمارستان تخصصی اسب ایجاد شود که در حال دریافت مجوز و تامین زمین بوده و درصورت اعطای تسهیلات برای ایجاد این پروژه در آینده نزدیک شاهد احداث این بیمارستان تخصصی در قطب پرورش اسب ایران هستیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.