Skip to Content

پس از جمع آوری یک سرعت گیر توسط شهرداری رخ داد؛

مرگ مغزی یک موتورسوار بر اثر تصادف؛ بی توجهی مسئولین امر به هشدارهای مردمی


عصر روز چهارشنبه در تقاطع خیابان شهید میرباقری و بلوار نواب صفوی ( چهار راه رودخانه محمودآبادِ میبد) تصادفی بین یک دستگاه موتور سیکلت با خودروی سواری پراید رخ داد که راکب موتور سیکلت به شدت از ناحیه سر آسیب دید و دچار مرگ مغزی شد.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از برج نیوز، این هفته فضای محله محمودآباد آبستن حادثه ای دردناک در ابتدای ماه مبارک رمضان بود، حادثه ای که یک پدر جوان، سختکوش و مهربان را به کام مرگ مغزی کشاند بغض امان نمیدهد حالا که شنیده ایم شاید سه دختر کوچک این پدر دیگر گرمی دستان پدرشان را لمس نخواهند کرد.

عصر روز چهارشنبه در تقاطع خیابان شهید میرباقری و بلوار نواب صفوی ( چهار راه رودخانه محمودآبادِ میبد) تصادفی بین یک دستگاه موتور سیکلت با خودروی سواری پراید رخ داد که راکب موتور سیکلت به نام ابوالفضل د..به شدت از ناحیه سر آسیب دید و به بیمارستان انتقال داده شد. به علت نداشتن کلاه ایمنی و سرعت زیاد جراحات سنگینی به سر راکب موتور سوار وارد شده و وی را به کما برد.

کم عرض بودن خیابان شهید میرباقری محمودآباد میبد و کمبود پارکینگ در این خیابان باعث پارک خودروها در حاشیه خیابان می شود و در نتیجه عبور و مرور وسایل نقلیه را با کندی مواجه و بعضا باعث تصادف می شود آنچه که بیش از پیش در این تقاطع احساس میشود احداث یک میدان استاندارد است تا بروز چنین تصادفاتی به حداقل برسد حریم اطراف این چهارراه نیز به اندازه کافی آزاد است و بخشندگی لازم را برای احداث یک میدان مناسب را دارد.

 

سایت "محمودآباد ما" مورخ ۵ آذرماه سال گذشته در خبری با عنوان "باز هم تصادف در محمودآباد/ شورای توسعه و پیشرفت به فکر باشند" (لینک خبر)  به مسئولین محلی در شورای توسعه و پیشرفت محموداباد و مسئولین شهرستان میبد حادثه خیز بودن این مسیر را گوشزد کرده بود در متن این خبر آمده است: "چهار راه محمودآباد واقع در تقاطع خیابان شهید میرباقری و بلوار شهید نواب صفوی یکی از نقاط حادثه خیز این خیابان می باشد که هرهفته شاهد تصادف در این نقطه می باشم به طوری که در یک ماه اخیر سه تصادف فقط در این نقطه صورت گرفته است.

بعد از تصادف ابوالفضل جهانفر که منجر به مرگ این جوان شد تصادفات پی در پی در این خیابان باعث نشد تا مسئولین فکری برای این خیابان حادثه خیزبا پهنای بسیار کم کنند! امید است با تدابیر ویژه مسئولین اندک فکری برای سلامتی مردم شهرمان صورت گیرد."

پرواضح است که هیچ مسئول یا فرد متعهدی در نظام جمهوری اسلامی قصد کارشکنی ندارد و همچنین از تنگناهای اعتباری و اوضاع نابسامان مالی دستگاههای اجرایی در دولت تدبیر و امید!! باخبریم اما باید شورای توسعه و پیشرفت محمودآباد که خود را از متولیان رفاه اجتماعی این محل میداند با پیگیریهای مجدانه و چانه زنی های مستمر به بهبود ساختار این مسیر سامان بخشد تا دیگر شاهد تصادفات و حادثه در این مکان نباشیم.

متاسفانه ضعفها را باید مردم بی گناه بدهند چراکه چندین سال است به علت اقدام نکردن مسئولان وقت شهرستان در این تقاطع دو تن از اهالی محمودآباد(یک زن و یک مرد ) جان خود را از دست داده اند و تصادفات متعددی که منجر به آسب دیدن عوامل تصادف شده رخ داده است.

حذف تامل برانگیز سرعت گیر

چندی پیش شهرداری میبد در اقدامی قابل تامل سرعت گیرهای قبل و بعد از میدان نماز محمودآباد را برچید این در حالیست که در ایتدای میدان آیت الله خامنه ای و میدان آیت الله اعرافی که در امتداد همین مسیر احداث شده این سرعت گیرها حذف نشده است به علت پرتردد بودن خیابان مدرس( سنتو ) و اتصال چندین فرعی ( قرین به ده فرعی) به این میدان و نیز سرعت بالای خودروهای بین‌شهری و مسافر، مطمئنا در آینده ای نزدیک حذف این سرعت گیرها باعث بروز تصادف و ایجاد خساراتی جبران ناپذیر خواهد شد.هرچند طوماری که اهالی محله محمودآباد برعلیه این اقدام شهرداری امضاء نمودند مثمر ثمر واقع نشد ولی یکی از اعضای شورای ترافیک شهرستان میبد در گفتگو با خبرنگار سایت "محمودآبادما" اذعان داشت که هنوز علائم و تابلوهای هشداردهنده مربوط به این سرعت گیرها را حذف نکرده ایم و امید داریم تا شهرداری را مجاب به احداث دوباره این سرعت گیرها نماییم. امید است حفظ جان مردم به دغدغه های اصلی مسئولین شهرستان تبدیل گردد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.