Skip to Content

با همت خیرین؛

مرکز نیکوکاری بفروئیه میبد به بهره برداری رسید+ عکس


مرکز نیکوکاری بفروئیه میبد با مساعدت خیرین، بچه های فیض و میراث فرهنگی با حضور مسئولین افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، سید رحمان موسوی رئیس هیئت مدیره در رابطه با این مرکز نیکوکاری بفروئیه اظهار داشت: این ساختمان در ابتدا بعنوان دبستان فیض به مدت 30 سال استفاده شده است و پس از آن مدتی به صورت متروکه و بلا استفاده افتاده بود.

موسوی افزود: با همت بچه های فیض، مساعدت خیرین محلی و اداره میراث فرهنگی میبد به صورت سنتی مرمت و باز سازی شد. چون اصل این مدرسه وقف بوده از اداره اوقاف و حاکم شرع اجازه گرفته شده و به مدت 10 سال مرکز نیکوکاری در آن فعال می باشد.

وی در رابطه با هزینه مرمت این بنا گفت: مرمت و بازسازی این بنا حدود 80 میلیون تومان بوده که توسط خیرین و بچه های فیض تامین شده است.

موسوی در رابطه با برنامه های این مرکز بیان داشت: 288 خانوار و 800 نفر از مردم بفروئیه تحت پوشش این مرکز می باشند. مرکز در زمینه های معیشتی، درمان، جهیزیه، مسکن، وام قرض الحسنه و امور فرهنگی فعالیت خواهد داشت.

وی در همین رابطه اشاره داشت: در این مرکز 2 پزشک متخصص و 1 پزشک عمومی در زمینه داخلی، ارتوپدی و عمومی مددجوها و مردم بفروئیه را بطور رایگان معاینه می کنند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.