Skip to Content

فرمانده سپاه میبد مطرح کرد

مرمت و بازسازی 20 باب منزل محرومین در میبد توسط جهادگران بسیجی


فرمانده سپاه میبد گفت: گروه های جهادی سپاه و بسیج 20 خانه از 100 خانه شناسایی شده محرومین میبدی را مرمت و بازسازی کردند.

به گزارش میبد خبر، سرهنگ دوم پاسدارمصطفی بهشتی در جمع خبرنگاران در خصوص فعالیت های بسیج و سپاه میبد در زمینه فقر زدایی و اردوهای جهادی بیان داشت: با همکاری و کمک بهزیستی و کمیته امداد ۱۰۰ خانه محرومین برای اصلاح بنا و رفع مشکلات در برنامه مرمت قرار گرفت که ۲۰ خانه نیز رفع مشکل شده اشت.

وی افزود: ۱۵ گروه جهادی از سپاه و ۱۵ گروه جهادی از بسیج که خدا را شکر تعداد آنها رو به افزایش است در بحث محرومیت زدایی فعالیت داشته و در آینده نزدیک قرار است در هر محله و از طریق پایگاه های بسیج، گروه جهادی محله ای تشکیل دهیم تا مشکلات مردم محروم در محلات رسیدگی شود.

فرمانده سپاه میبد با اشاره به شناسایی ۵۰ خانه در ندوشن جهت فعالیت جهادی، گفت: کمک های خیری در این محور بسیار موثر و گره‌گشا می باشد و حتی یکی از خیرین محترم در حدود ۶۰۰۰ متر مربع کاشی و ۶۰ تن سیمان به این فعالیت ها کمک کرده است.

وی فعالیت موثر گروه های جهادی دانشجویی و مردمی در میبد و منطقه آسفیج را از نمونه های بسیار خوب عنوان کرد و افزود: سپاه به صورت جهادی و فراجناحی در حال فعالیت برای مردم می باشد و حتی افرادی هم که در این محورها به ما کمک می کنند دارای تفکرات متفاوتی هستند که برای فقرزدایی و کمک به مردم متحد شده اند.

بهشتی در خصوص گشت های محله محور در میبد ابراز داشت: گشت های محله محور با فعالیت هر شب ده پایگاه از ۳۳ پایگاه فعال شهرستان در حال پیگیری بوده و گشت سپاه نیز در این خصوص از بسیجیان پشتیبانی و حمایت می کند. ورود موفق بسیجیان در دستگیری عوامل آتش زدن درِ مسجد و حوزه و همکاری با نیروهای انتظامی و امنیتی شهرستان جهت شناسایی عاملان آتش زدن دو بانک در میبد از جمله فعالیت های موفق بسیج در این برقراری نظم و امنیت بوده است.

وی در مورد فعالیت های عمرانی سپاه میبد اذعان داشت: بازسازی و فعال کردن کانون بسیج، برگزاری دوره های مختلف آموزشی و فرهنگی ویژه جوانان و نوجوان جهت سپری کردن اوقات فراغت، مرمت و بازسازی معراج الشهدای بسیج واقع در میدان شهرداری، راه اندازی گنجینه شهدا و کافه کتاب شهدا در محل معراج شهدا و ساخت یک مجتمع مجهز درمانی دارای پارکینگ طبقاتی از جمله اقدامات عمرانی سپاه میبد است.

بهشتی از تشکیل قرارگاه فرهنگی جنگ نرم و سایبری خبر داد و گفت: در بحث تشکیل اتاق های اندیشه ورز که مطالبه رهبری انقلاب بود، ۳۰ پاسدار نخبه از سپاه میبد، گردان امام حسین(ع)، پایگاه پهباد نبی اکرم(ص) و سپاه الغدیر در حال فعالیت هستند.

فرمانده سپاه میبد در پایان در خصوص برنامه های فرهنگی این مجموعه اظهار داشت: برنامه ریزی و پیگیری شهید بهنام محمدی در مدارس و طرح شهید حججی برای پایگاه های بسیج، اجرای برنامه سه شنبه های مهدی در مصلی، برپایی نمایشگاه و غرفه های شهدا در اعتکاف مساجد، جشن علمداران حسینی با همکاری ادارات، جشن گل نرگس، جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع) برای کارگران، برگزاری مراسم جزء خوانی هر روز رمضان و سخنرانی حجت الاسلام جعفرپور در کنار برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری مراسم سوم خرداد که سه برنامه در طول روز انجام گرفت، برگزاری مراسم سردار فیض، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «این نقشه جعلی است»، برگزاری برنامه های متنوع و گسترده در روز قدس، برگزاری بیست و نهمین سالگرد رحلت امام(ره)، برنامه ریزی و ساماندهی برنامه نماز عید سعید فطر، مراسم سالگرد شهدای ۷ تیر، برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) با سخنرانی دکتر رفیعی، برگزاری مراسم هفته عفاف و حجاب، برگزاری نمایشگاه های نشاط اقتصادی، نمایشگاه حمایت از تولید داخلی، برگزاری مراسم جشن میلاد امام رضا(ع) و برگزاری اولین سالگرد شهادت محسن حججی از جمله برنامه های فرهنگی صورت گرفته توسط سپاه میبد با همکاری بسیجیان شهرستان است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.