Skip to Content

در جهت توسعه صنعت گردشگری انجام شد؛


مرمت و بازسازی قلعه سنگی هفتهر میبد با مشارکت دهیاری روستای هفتهر و میراث فرهنگی شهرستان در حال اجرا می باشد.

به گزارش میبد خبر، رسول مشتاقیان رئیس اداره میراث فرهنگی میبد درباره قلعه سنگی روستای هفتهر بیان داشت: قلعه هفتهر قلعه ای سنگی با چهار برج دیده بانی که بر دامنه کوه مشرف به روستای گردشگری هفتهر قرار دارد. پلان قلعه بصورت مربع بوده که چهار برج دیده بانی در چهار گوشه آن واقع شده و در داخل قلعه نیز اتاقکهایی از جنس سنگ وجود دارد. پله هایی مارپیچ نیز دسترسی به برج های دیده بانی را میسر کرده است.

وی افزود: این بنای تاریخی از آثار باقی‌مانده از دوران افشاریه است که به شماره 19912 در 22 آبان 86 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که با مشارکت دهیاری روستای هفتهر و میراث فرهنگی شهرستان کار مرمت و بازسازی آن از سال 1395 آغاز و در حال حاضر نیز ادامه دارد.

مشتاقیان در مورد کاربری در نظر گرفته شده برای این قلعه اظهار داشت: این قلعه جهت توسعه صنعت گردشگری در حال بازسازی و مرمت بوده که با وجود اتاقکهای قدیمی پیرامون می تواند بعنوان سایت گردشگری بی نظیر مورد توجه قرار گیرد و خدمات بوم گردی مطلوبی را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی میبد کف سازی اتاق ها، مرمت برج دیده بانی و دور چینی دیوارها از جمله مواد مرمت و بهسازی قلعه هفتهر عنوان کرد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.