Skip to Contentفرماندارمیبد در بازدید از آب‌انبار جواد در روستای مزرعه بیده گفت: برای مرمت و احیاء آب‌انبار جواد تاکنون 70 میلیون هزینه شده است و برای اتمام این پروژه هم 50 میلیون تومان دیگر نیاز است که قرار شد از ناحیه بخشداری بفروئیه و دهیاری مزرعه بیده تأمین شود.

به گزارش میبدخبر، شهرستان میبد با 30 آسیاب آبی و 150 آب‌انبار شهر سازه‌های آبی در کشور به شمار می‌رود.

در سال‌های اخیر اقدامات خوبی از سوی مردم، خیرین، میراث فرهنگی و دهیاری‌ها برای احیاء و مرمت بخش اعظمی از این ابنیه‌های تاریخی البته با تغییر کاربری‌های فرهنگی و ورزشی در شهرستان میبد رقم خورده است.

حسین فلاح فرماندارمیبد در بازدید از آب‌انبار جواد در روستای مزرعه بیده گفت: مرمت و احیاء سازه‌های آبی درمیبد و ورود انجمن‌های هنری با تغییر کاربری آن اتفاق خوبی است.

حسین فلاح تصریح کرد: این نوع جایگاه‌ها می‌تواند به‌عنوان پاتوق‌های محلی هم برای بانوان و هم جوانان مؤثر باشد.

فلاح افزود: برای مرمت و احیاء آب‌انبار جواد تاکنون 70 میلیون هزینه شده است و برای اتمام این پروژه هم 50 میلیون تومان دیگر نیاز است که قرار شد از ناحیه بخشداری بفروئیه و دهیاری مزرعه بیده تأمین شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.